Ocena kierowcy - Subaru XV I Crossover

Rok produkcji 2014
Subaru XV I Crossover 2.0i 150KM 110kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wielkie rozczarowanie
Inne : brak wyciszenia
Swoją opinie o tym aucie napisałem dokładnie w2014 r przy przebiegu 10000km - jako JakubK. W chwili obecnej auta ma 45000km i 3 lata. Niestety auto jest dla mnie olbrzymim rozczarowaniem i niestety muszę przyznać że wszystkie negatywne opinie napisane przez innych użytkowników są prawdziwe. Auto jest głośne. Nawet bardzo. Przy prędkościach autostradowych ciężko normalnie rozmawiać, a nawet słuchać radia. Silnik jest za słaby do masy tego auta. Podczas jazdy w pojedynkę jest ok. Sytuacja diametralnie się zmienia kiedy do auta załadujemy komplet pasażerów. Tylna oś wydaje dzwięki i notorycznie aktywuje ESP. Serwis do tanich nie należy - wymiana 2 filtrów powietrza i oleju 1200PLN. Co najbardziej mnie rozczarowało to obsługa w ASO. Żadna ze zgłaszanych usterek podczas corocznych przeglądów nie została naprawiona. Potrafią tylko brać pieniądze i wymieniać części eksploatacyjne
Jak wyżej za słaby do masy auta. Brak momentu obrotowego powoduje, że załadowanym autem ciężko jest cokolwiek wyprzedzić. Włączenie klimatyzacji jeszcze bardziej pogarsza osiągi.
Biegi wchodzą z oporem. Zauważyłem że na 4 biegu lewarek skrzyni drży. Zgłaszałem to w serwisie w Dzierżoniowie, usterki nawet nie spróbowano zdiagnozować powiedziano mi żebym nie jeździł z ręką na lewarku to wtedy nie będzie mi to przeszkadzało. - oczywiście sympatyczna pani z serwisu nie pomyślała że biegi czasami trzeba zmienić i za ten lewarek złapać...
jest ok . Swoją opinię sprzed paru lat podtrzymuje
jest ok, kamerka ułatwia widzenie z tyłu
jest ok, wszystkie guziki łatwo dostępne , podłokietnik zdecydowanie za krótki, brak możliwości zakupu wysuwanego. Uwaga części dostępne na rynku USA nie są dostępne w ASO w Europie. ASO nie mogą ich ściągnąć nawet po podaniu numeru części -m.in wysuwanego podłokietnika do XV Crosstrek
Jest słabo .Klimatyzacja wieje albo gorącym albo bardzo zimnym powietrzem. Różnica temperatury powietrza pomiędzy 21 a 21,5 stopnia jest olbrzymia. Również zgłaszałem w serwisie powiedziano mi że Subaru tak ma
Jest bardzo dobrze swoją opinię sprzed paru lat podtrzymuje
w tym aucie nie ma wyciszenia. Jest bardzo słabo jeżeli chodzi o komfort akustyczny. Tylna oś wydaje stuki. roblem zgłaszałem w serwisie -oczywiście nie naprawiono
Auto w mieście pali raczej dużo -10/11l/100km. W trasie przy 140km/h -9/10l/100km poza miastem około 7l/100km Spalanie nie jest problemem bo wiedziałem że auto wyposażone w stały napęd będzie paliło odpowiednio więcej. Drogie są natomiast coroczne przeglądy jak napisałem wyżej wymiana oleju i 2 filtrów 1200PLN a jest to tzw. "mały przegląd".
Bardzo żle
stukająca tylna oś, drżacy lewarek, wyładowany akumulator po 24 miesiącach -uwaga na akumulator jest 24 miesiące gwarancji Oczywiscie nic nie naprawione w ramach gwarancji - barak mi slów
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0i 150KM 110kW [l/100km]