Ocena kierowcy - Subaru XV II Crossover

Rok produkcji 2019
Subaru XV II Crossover 1.6i 114KM 84kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Zawieszenie
Dla mnie strzał w dziesiątkę. Nie lubię nadmiarowości i ... w tym aucie prawie wszystko mi pasuje. Jedynie bagażnik mógłby być 'ciut' większy .( 380-400l), - byle nie kosztem miejsca z tyłu ! :). prowadzenie - bajka, naprawdę świetne, bardzo precyzyjne i stabilne - lepsze niż w moim poprzednim Mitsubishi Outlanderze III - Mitsu był ok ale na zakrętach za miękki, trochę pływał. Silnik oszczędny jak na STAŁY napęd na 4 koła. Po mieście jeździ się świetnie jak trzeba szybko ruszyć ze skrzyżowania to można 'wyĺączyć' CVT i obroty idą do maksimum - nie ma tego w wersji silnikowej 2.0, jest to dostępne w 1.6) aby zrównoważyć niby słabszy silnik - fakt 114 kM to nie potwór. Nie ścigam się w mieście a na autostradzie.... jazda z prędkościami 140-160 to dla niego nie problem . Nie jest to wyścigówka to nie Subaru WRC :). Kabina jest naprawdę przestronna, obsługa łatwa, jakość materiałów więcej niż przyzwoita, sporo miejsca na tylnych siedzeniach. Dla mnie jako kierowcy największy luksus to jakość prowadzenia, stabilność, przewidywalność i precyzja prowadzenia. W żadnym z dotychczasowych aut nie czułem się tak pewnie za kierownicą jak w tym a jeżdżę już prawie 30 lat :). Jeździłem fiatami, fordami, toyotami, lanciami, nissanami, mitsubishi, żeby wymienić niektóre z nich. Jestem naprawdę zadowolony.
Silnik jest taki, jak oczekiwałem. Ma 114 KM - kultura pracy i osiągi mieszczą się w moich oczekiwaniach.
Gdyby nie było możliwości zablokowania typowego działania CVT dałbym 4 gwiazdki ale dzięki temu, że można włączyć ustawienie pozwalające na wejście na maksymalne obroty daję 5 gwiazdek.
Świetna praca zawieszenia, opisywałem to już wcześniej. Dodatkowo prześwit 22 cm !!!
Bez zastrzeżeń.
Ok, do tyłu widoczność mogłaby być lepsza, jak się podjeżdża do skrzyżowania i trzeba patrzeć w "prawo w tył".
OK.
4 gwiazdki za brak nawiewów w drugim rzędzie.
Dla mnie bardzo dobra, choć oczywiście nie jest to Audi A8. Jednak kabina jest nad wyraz przestronna w porównaniu z autami podobnych rozmiarów ( Focus, Jetta, Astra).
Ok, ale CVT to CVT :)
Stały napęd na 4 koła robi swoje ale po to to auto wybrałem :) Dla mnie pali bardzo przyzwoicie - nie jest to jednak diesel 1.3 l ......
Auto kupiłem nowe poniżej 100 tys.PLN W tym zakresie cenowym nie było nic z napędem na 4 koła i automatyczną skrzynią biegów i zbliżonym wyposażeniem - ( np automatyczna klimatyzacja 2 strefowa). A jakość tego napędu w porównaniu z 'dołączanym' jest nieporównywalna. Daję 5 gwiazdek z czystym sumieniem.
Jak dotąd ( 30.000 km) nic się nie działo.
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6i 114KM 84kW [l/100km]