Ocena kierowcy - Suzuki Alto VI

Artur, 11 lat temu
Rok produkcji 2011
Suzuki Alto VI 1.0 68KM 50kW 2009-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze sie prowadzi i trzyma szosy.
Wszystko było by OK gdyby nie tak wysokie spalanie,jeszcze jeden minus tego auta to dosc kiepskie hamulce i dluga droga hamowania jak na takiego malucha.Reasumując w tej cenie jest to auto warte uwagi.
Jak na trzy cylindrowy silnik jest OK.
Wsteczny dosc ciezko wchodzi,cała reszta bez problemu.
Tu jestem pozytywnie zaskoczony,bardzo dobrze trzyma sie szosy i na prostej i na zakrętach,dobrze wybiera nierownosci.
Jest OK ale przy wzroscie 184 cm, musze sie schylac aby zobaczyc zmieniajace sie swiatła.
Z przodu naprawde duzo miejsca dla kierowcy i pasażera.Siedziska wygodne.Mam 184 cm i waze blisko 100kg wiec cherlakiem nie jestem.Z tyłu to miejsca mało,malutki bagaznik ale mozna złozyc tylnia kanape i wtedy jest tego miejsca sporo.Plastki wewnatrz dosc ładne ale uwaga bo bardzo łatwo sie rysują.
Nie mam do czego sie przyczepic i klima i ogrzewanie bez problemu.
Pisałem wyżej,miejsca z przodu duzo jak na takie autko,wygodne siedziska.Z tyłu miejsca jest raczej niewiele ale to jest auto miejskie a nie samochod rodzinny.
Jak na taki mały samochodzik jest dobrze,pewnie ze troche słychac silnik ale to nie Mercedes S-klasa.
I tutaj mam najwiekszy problem,wedlug ksiazki to powiniem palic okolo 5 litrow a spala blisko 7!!!Zgoda jezdze głownie po miescie i w korkach ale to i tak duzo za duzo jak na tak małe autko.Dodam ze naprawde nie jezdze agresywnie.Jest to sprawa ktora juz zgaszalem w serwisie,powiedziano mi ze bedzie lepiej po 5 tys bo silnik sie dotrze ale niewiele sie zmienilo,wkrotce planuje wizyte w serwisie.
W tej cenie i segmencie A niczego wielkiego nie kupimy a wiec jesli chodzi o segment małych autek miejskich to jest to jedna z ciekawszych propozycji na rynku.Te auto ma swoje plusy i minusy tak jak kazde inne, ale w sumie wiecej jest plusow.
Jak na razie nic sie nie dzieje ale autenm jezdze okolo 6 miesiecy.
Nie ma powaznych usterek jako takich ale to dopiero 6 miesiecy za kolkiem tego auta i 6 tys przebiegu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 68KM 50kW [l/100km]

6,2