Ocena kierowcy - Suzuki Baleno I Hatchback

cloit@jadamspam.pl, 11 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 1997
Suzuki Baleno I Hatchback 1.3 i 16V 85KM 63kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo zrywny i dość ekonomiczny silnik.
Karoseria : Korodujaca blacha nadwozia i podwozia.
Inne : Korodujace zawieszenie silnika
Auto mimo ze wyprodukowane w Japonii nie jest idealne. Design samochodu nie jest moim zdaniem zbyt ciekawy. Autko jest bardzo sprawnym pojazdem i nadaje się do pokonywania nawet dużych odległości bez awarii. Główna zaleta samochodu jest niewątpliwie jego żwawy 16v silnik, który pozwala na całkiem dynamiczna i przyjemna jazdę.Poważna wadą samochodu jest fatalna jakość blach użytych do jego produkcji. Trzeba mieć szczęście żeby dziś znaleźć naprawdę zadbany egzemplarz pod tym względem by można się było nim cieszyć jeszcze długi czas. Także wada jest wysoki koszt części zamiennych oraz brak niewielkie możliwości pozyskania ich z rozbieranych samochodów.
Silnik mimo ze o małej pojemności jest bardzo zrywny i zapewnia autku bardzo dobre przyspieszenie. Jest trochę głośny ale ja lubie ten odgłos silnika 16v zwłaszcza że bardzo żwawo wchodzi na obroty.
Działa bardzo lekko i jest ultra precyzyjna. Moim zdaniem ma tez doskonale dobrane przełożenia.
Samochod świetnie trzyma sie drogi, zawieszenia jak mój gust stanowi udany kompromis miedzy komfortem a dobrym i pewnym prowadzeniem. Zawieszenie pracuje cicho i jak do tej pory bezobsługowe.
Jest wspaniała we wszystkich kierunkach-+do tylu za sprawa wielkich elektrycznie sterowanych lusterek.
Siedzenia sa dość wygodne. Przełączniki prawie wszystkie w zasięgu reki. Dają się lekko sterować. Wszystko genialnie rozmieszczone. Jest jeden feler: suwakowa regulacja nawiewu. Nie dość ze jest do niej trudny dostęp to jeszcze w moim egzemplarzu nie jest podświetlona. Być może to efekt jakiejś spalonej żarówki. Generalnie jednak sposób umieszczenia regulacji nawiewu, rodzaj regulacji nie przypada mi bardzo do gustu bo często sięgam do niego a w nocy wiąże sie to z poważnym rozproszeniem uwagi i jest to potencjalnie niebezpieczne.
Szybkość nagrzewania się auta oceniam w porównaniu z moją primera tylko na 3. Dodatkowo fatalna jest regulacja nawiewu jak pisałem wyżej.
Autko jest duże w środku i pozwala na komfortowa jazdę nawet na długich dystansach.
Silnik 16v jest słyszalny w kabinie ale tylko w górnym zakresie obrotów ale ja lubie ten silnik i jego brzmienie i w niczym mi to nie przeszkadza.
Auto jak na swoje rozmiary jest tylko przecietnie ekonomiczne ale za to bardzo zrywne. Trudno mi wiec narzekać.
Autko nie jest złe. Dla kogoś kto dotychczas jeździł jakimś starym golfem, astra może okazać się bardzo dobrym zakupem. Jednak na tle konkurencji z podobnych lat w podobnych pieniądzach wypada kiepsko. Za te same pieniądze lepiej kupić inny samochód japoński z lat 90 tych przy większym prawdopodobieństwie zadowolenia z dokonanego zakupu.
Auto jest super niezawodne, można w nim śmiało szybko i komfortowo pokonywać nawet na długie dystanse.Przy tym jazda autem jest naprawdę przyjemna.
Generalnie samochód jest niezawodny. Głównym problemem samochodu jest rdza, która pojawia się prawie wszędzie: zwłaszcza na nadkolach, progach, pod maska silnika, pod spodem auta, na przewodach hamulcowych. AUTO JEST SŁABIUTKO ZABEZPIECZONE ANTYKOROZYJNIE. W NASZYCH WARUNKACH POTRAFI ZGNIĆ NAWET PO JEDNEJ CIĘŻKIEJ ZIMIE!!!ELEMENTAMI NAJBARDZIEJ NARAŻONYMI NA KOROZJE SA: BELKA ZAWIESZENIA SILNIKA, ELEMENTY NOŚNE ZAWIESZENIA PRZEDNIEGO.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 85KM 63kW [l/100km]

6,8