Szukaj

Informacje o Suzuki Baleno

Lata produkcji: 1995 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia
Suzuki Baleno to produkowany w latach 1995-2002 oraz powtórnie od roku 2016, miejski hatchback z segmentu B, a uprzednio także model z segmentu C (niższa klasa średnia). Początkowo był pierwszym autem kompaktowym japońskiej marki. Pierwsza generacja Suzuki Baleno była odmianą eksportową modelu Cultus Crescent (oferowanego w Stanach Zjednoczonych jako Esteem), która powstała w oparciu o model Swift, funkcjonujący w Japonii pod szyldem Cultus. Auto reaktywowano po czternastu latach, jednakże już jako 5-drzwiowego hatchbacka należącego do segmentu B, którego zadaniem miało być zapełnienie miejsca w katalogu marki, po wycofaniu modelu SX4 z oferty.
Powagosław

Całkiem zgrabne, niebrzydkie auto do codziennej jazdy, w dodatku o rozmiarach konkurujących z segmentem C. Ale jeśli to auto dla tych, u których wygląd zewnętrzny auta ma trzeciorzędne znaczenie, czy ktokolwiek wybierze Baleno zamiast np. Skody Fabii?

~Powagosław
Luzacjusz

Auto dla przeciętnego Polaka. Takiego z rodziny 2+1, w której ojciec ma 172 centymetry wzrostu, zarabia średnią krajową, czyta pół książki rocznie i marzy, żeby wyjechać stąd i nie wrócić. Może za kierownicą Baleno, auta absolutnie przeciętnego.

~Luzacjusz

Suzuki Baleno – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Suzuki Baleno

Moc silników 75–121 KM
Pojemność silników 1,0–1,9 l
Prędkość maksymalna 175–200 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,0–12,3 s
Suzuki Baleno Kombi

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Suzuki Baleno
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 674
Koszt ogólny 13,45 PLN
LPG24.67 PLN
PB25.9 PLN
Wydatki serwisowe 5,69 PLN Pozostałe wydatki 13,87 PLN

Publikacje o Suzuki Baleno

Newsy o Suzuki Baleno

1 pomiar
Dla Suzuki Baleno. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia