Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Suzuki Baleno

Lata produkcji: 1995 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Miejski hatchback (segment B), a wcześniej również model niższej klasy średniej (segment C) produkowany w latach 1995-2002 oraz ponownie od 2016 roku. Pierwotnie był pierwszym samochodem kompaktowym marki Suzuki. Pierwsza generacja Baleno była eksportową wersją modelu Cultus Crescent (w USA sprzedawano go pod nazwą Esteem), zbudowaną na bazie modelu Swift, znanego w Japonii pod nazwą Cultus. Po 14 latach samochód został przywrócony na rynek, ale już jako 5-drzwiowy hatchback segmentu B, wypełniający lukę po wycofaniu z oferty Suzuki modelu SX4.

Powagosław

Całkiem zgrabne, niebrzydkie auto do codziennej jazdy, w dodatku o rozmiarach konkurujących z segmentem C. Ale jeśli to auto dla tych, u których wygląd zewnętrzny auta ma trzeciorzędne znaczenie, czy ktokolwiek wybierze Baleno zamiast np. Skody Fabii?

~Powagosław
Luzacjusz

Auto dla przeciętnego Polaka. Takiego z rodziny 2+1, w której ojciec ma 172 centymetry wzrostu, zarabia średnią krajową, czyta pół książki rocznie i marzy, żeby wyjechać stąd i nie wrócić. Może za kierownicą Baleno, auta absolutnie przeciętnego.

~Luzacjusz

Suzuki Baleno – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Dane techniczne Suzuki Baleno

Moc silników 75–121 KM
Pojemność silników 1,0–1,9 l
Prędkość maksymalna 175–200 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,0–12,3 s
Suzuki Baleno Kombi

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Suzuki Baleno
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 600
Koszt ogólny 12,69 PLN
LPG24.67 PLN
PB25.55 PLN
Wydatki serwisowe 5,60 PLN Pozostałe wydatki 2,82 PLN

Publikacje o Suzuki Baleno

Newsy o Suzuki Baleno

1 pomiar
Dla Suzuki Baleno. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Suzuki Baleno