Ocena kierowcy - Suzuki Baleno I Kombi

Grześko. Baleno Kombi 1,6 16v, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1998
Suzuki Baleno I Kombi 1.6 i 16V 101KM 74kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Jeździłem w zyciu róznymi autami, od mercedesa po forda Ka, ale to auto zadowala mnie w 100%. Pakowne, ale zgrabne kombi, dobry silnik, niby 1,6 16v , ale to Japońskie 1,6 16v. Focus 1,6 i astra 1,6 o fordzie nie mówiąc bezposrednio spod swiatel zostaje z tylu, w dodatku palac o około 2 litry wiecej/100 km niż Baleno. Wszystko zalezy od egzemplarzy. Moje 1,6 kombi jezdzi i jezdzi i jezdzi, nei zawodzi, wyglada ok, Auto jakiego potrzebowalem. Kwestia gustu, mnie zadowala w 100%. Poprotstu zapier.... jak trzeba.
troche za głośny, ciagnie równo i lubi wyskokie obroty.Kompromis miedzy mocą i spalaniem. średnio 7 L/100
skrzynie ok, krótka jedynka, trójka czasem ciężej wchodzi, za krótka "5".
ok, troche twardy ale to kombi, wynosi czasem przód przy szybszych zakretach ale reaguje prawidłowo
kombi plus ciemne szyby a i tak widkoczność na plus.
5 osób, bagaże po dach w kombi, ( i przez 600 km na jednym baku), miejsca dość wszystko pod ręką, podłokietnik
ok, choć jak wspomniano wcześniej i u mnie szyby troche parują boczne i boczne tylne (kombi). Szybko się nagrzewa auto, nawiew ciepły aż parzy. Na plus.
miejsca sporo,z tyłu wygodnie, dla 180 cm wzrostu ok. W cztery osoby spokojnie w polskę jedziemy z bagażami. Miłe zaskoczenie.
głośno, mi to osobiście nie przeszkadza.dodatkowo końcówka tłumika.basowe brzmienie, ale kwestia przyzwyczajenia. Powyżej 120km/godz. nie porozmawiamy nie krzycząc :))
1,6 16v, kombi, przy dynamicznej ale efektywnej jeździe spalanie miasto trasa 8.0/6.0 do 120km. Najmniej 5,4 w drodze nad polskie morze. Przeglady w terminie, warto wlać porządny olej, nie jakis mineralny dramat.Części , choć żadko potrzebne to drogie. Nie ma wszystkoch zamienników. Kompletne sprzegło lepszej jakości - 870 zł, wahacze kompl. zamienniki 320zł.Dostępnośc części zadowalająca, wkońcu jestesmy w europie :)
taka jakośc, wyposarzenie, rocznik a pieniądze tak male. Generalnie dobrze utrzymane egz w przystepnej cenie, ale radze sie przyjrzeć przed zakupem skrzyni biegow i zawieszeniu. Wahacze nie maja wymiennych sworzni, trzeba kupic caly wahacz. Materialy dobre, ale to japonskie plastik. Ale mnie odpowiada. Cena niiiiska.
upływ lat robi swoje, niektóre drobiazgi plastiki się trochę nadwyręzyły,ale ogólnie bez zarzuutów. Nigdy nie zawiódł, rewelacyjne auto, a jeździłem już kilkoma. Niezawodne wkońcu ma pierwsza literkę nr vin J - Made In Japan :)))))))
nic powaznego się nie wydarzyło (odpukać w puste i niemalowane). Zawieszenie może troche za delikatne jak na polskie drogi, i poprzednia włascicielka załatwiła sprzegło na cacy. Bywały problemy ze skrzynią biegów, ale to w modelach 1,8. Nie wytrzymywała,ale ogónie na moje autko słowa zlego nie powiem.
Suzuki Baleno I Kombi