Ocena kierowcy - Suzuki Baleno I Kombi

NickiLauda, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1997
Suzuki Baleno I Kombi 1.6 i 16V 101KM 74kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Podoba mi sie tyl mojego kombi i dobry , trwaly, zrywny silnik. Dobre wyposazemie auta oraz ladne i porzadnie wykonane wnetrze.
Karoseria : korozja spodu, przewodoow hamulcowych, zbiornika paliwa, drzwi, ok. wlewu paliwa i inn.
Przeniesienie napędu : haczaca i psujaca sie skrzynia
Auto w wersji kombi dosc ladny tyl,male kola w wersji standard psuja wyglad sam. Rownie nieciekawy przod pojazdu. Wnetrze porzadnie wykonane z dobrych materialow, dobrze wyposazone i ladne.Samochopd niedopracowany konstrukcyjnie:skrzynia, slabe wyciszenie,niewygodne sterowanie nawiewem.Bardzo slabe blachy. Zawiodlem sie na Baleno
Silnik jest jasnym elementem w tym aucie. Dobrze ciagnie, zrywny, dynamiczny, w miare oszczedny i trwaly.Choc sa lepsze nie ma sie co czepiac napewno wiekszosc bedzie z niego zadowolona
Tu jest problem. W mojej skrzyni haczyla trojka a teraz nie moge wrzucic dwojki. Jestem zaskoczony in minus bo z reguly japonce maja najlepsze silniki i przeniesienia napedow
System wielowahaczowy z tylu pojazdu sprawia ze autem jezdzi bez niespodzianek jesli chodzi o prowadzenie. Moze nie jest to rewelacja ale napewno niezawodnosc w polaczeniu z dobrym prowadzeniem to juz cos.
Jak na kombi widocznosc jesgt naprawde dobra.
Dla mnie kazdy japonczyk jest pod tym wzgledem prawie doskonaly. Tak jest i w tym przypadku choc jedna rzecz mnie denerwuje suwakowa, toporna regulacja nawiewem i ogrzewaniem
Ogrzewanie i nawiew b. dobrze. Regulacja nawiewem zle rozwiazana
Auto nie jest duze wiec trudno spodziewac sie mnostwa miejsca.
Wyciszenie silnika jest raczej niewystarczajace choc odglos silnika w kabinie i na zewnatrz jest przyjemny
Mialem wczesniej podobnej wielosci i pojemnosci Lancera. Palil okolo 1 litra mniej
Ostanio Baleno poszly w gore. Za te pieniadze w przypadku poszukiwanych kombi wolalbym primere badz lancera.Jakosc Primery i Lancera wyraznie wyzsza niz baleno
el. sterowanie szyba drzwi kierowcy
Jak na japonca wypada b. przecietnie. Usterki: wyciek oleju spod aparatu zaplonowego, uszkodzona skrzynia biegów, skorodowane i wymienione przewody hamulcowe. Slaba trwalosc blach. Skorodowany-nie na wylot spod.Ogniska korozji na drzwiach, na dachu, w komorze silnikowej, na spodzie auta. Mocno skorodowany wspornik zawieszenia silnika

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 101KM 74kW [l/100km]

6,4