Ocena kierowcy - Suzuki Baleno II Kombi

Speedy9, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW
Rok produkcji 2000
Suzuki Baleno II Kombi 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Oryginalność i ogólna trwałość.
Przeniesienie napędu : Wymiana przedniego dyfra
Ot taki przeciętniak, ale mam do niego sentyment. Jest rzadki na drogach, a ja lubię mieć coś innego niż wszyscy. Drogie części zamienne, nawet eksploatacyjne jak filtry, klocki, tarcze, amortyzatory. VW ma mniej więcej o połowę tańsze.
Silnik nie jest zły. Moc wystarcza do tego lekkiego auta, ale jak jadę z rodziną na wakacje to 4 bieg jest często w użyciu. Ale to nie dziwi ;)
Skrzynia jest kiepska. Biegi wchodzą ciężko, brak jej precyzji. Zresztą to jeden z bardziej awaryjnych elementów tego auta. W tym miejscu warto też napisać o innej rzeczy. Musiałem wymienić przedni dyfer za ... 3500zł, bo oczywiście tylko oryginalne części można zdobyć. Tylko dlatego to zrobiłem, że auto jest w ogólnym stanie dobrym i żal mi go było wywalać na złom. NIE KUPUJCIE WERSJI 4x4!
Taki sobie, słabo tłumi nierówności, ale jest dość trwały.
Ja nie mam problemów, a nie jestem wysoki.
Nienajlepiej... Ale podobnie miały wszystkie japończyki w podobnym roczniku.
mogłoby być lepiej. Nawiew jest za słaby, nawet na najwyższym biegu z bocznych nawiewów ledwo dmucha. Klima za to daje radę całkiem nieźle.
Ogólnie w środku nie ma dużo miejsca. Bagażnik w kombi całkiem pojemny.
Jest głośno. Wyciszenie wnętrza to jedna ze słabszych stron tego modelu.
Mój pali około 10-11 l LPG, benzyny - nawet nie wiem, nie używam :) Co ciekawe przy moim stylu jazdy spalanie jest mniej więcej takie same w mieście i na trasie...
Jest nieźle, zwłaszcza, że tanio go można kupić. Gorzej z serwisowaniem. Miałem już dwa. Następny będzie inny.
Żadne drobiazgi się nie psują, no może żarówki w podświetleniu zegarów, ale wymieniłem na LEDy i mam spokój.
Przedni dyfer, o którym pisałem. Poza tym nic. Dotąd wymieniłem łożysko prawego przedniego koła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW [l/100km]

10,2