Ocena kierowcy - Suzuki Grand Vitara I Standard

clydemax@tlen.pl, 15 lat temu
Silnik 2.7 i V6 24V 4WD 173KM 127kW
Rok produkcji 2003
Suzuki Grand Vitara I Standard 2.7 i V6 24V 4WD 173KM 127kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo dobre auto. Bez niespodzianek, doskonały silnik do tego samochodu, precyzyjny układ kierowniczy, bardzo dobre mozliwości terenowe (reduktor).
ładne brzmienie V6, duża moc i moment obrotowy - dobre osiągi i elastyczność
jest ok.
rewelacja jak na suvo-terenówkę - precyzyjny i stabilny, ale na śliskim asfalcie trzeba uważać na wysoki punkt ciężkości bo tylny napęd może zrobić psikusa:)
raczej kiepsko - nie widać tyłu - auto jest dość długie za tylna osią, dodatkowo przeszkadza koło, duży plus za ogromne i funkcjonalne lusterka boczne.
wszystko ok. plus za 2 gniazda zapalniczki z przodu i 1 w bagażniku.
niestety mało wydolne ogrzewanie i nadmuch - długo się nagrzewa, często parujące szyby, które ciężko "rozgonić"
miejsca dużo - nawet z tyłu - niestety dla mnie osobiście ( jestem spory")) skończyła się regulacja fotela w poziomie...
silnik słychać szczególnie przy obrotach powyżej 3000 obr. - ale tak ma być - to nie maluch...
przy tym silniku i wynikających z tego plusów wg mnie jest ok. spalanie 10,5 - 13,0 l/100 km zależnie od stylu jazdy i załadowania pokładu:)
zero problemu jak do tej pory, aczkolwiek w wyniku pękniętego kabelka ostatnio "zgubiłem" w trasie (noc!) tylne postojówki...
nic się nie dzieje
Dziennik kosztów dla Suzuki Grand Vitara I Standard 2.7 i V6 24V 4WD 173KM 127kW
5,6
14,1