Ocena kierowcy - Suzuki Grand Vitara II SUV

Suzuki Grand Vitara II SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : wygląd i rozwiązania
Silnik : niezawodność
Zawieszenie : trwałe
Karoseria : rdza ale niebyło tragedii
Przeniesienie napędu
SUV z korzeniami terenowymi które widać i czuć. Ma to plusy i minusy których trzeba być świadomym. Jeśli mamy to na uwadze to tuto jest całkiem przyzwoite. Oceniam auto z moje perspektywy a wymagam zawsze zadowolenia z osiągów, komfortu jazdy i własnego stylu a nie powtarzalności i kopi z innych modeli.
Technicznie jest sprawny i trwały. Po dużym przebiegu wymaga regulacji luzów zaworowych choć u mnie ten problem nie wystąpił do 290tys.km. Natomiast brakuje mocy i Nm. Po mieście jeszcze ok do spokojnej jazdy. Na trasie jedzie ale zbyt głośno 3600-4000 obrotów robi swoje.
Krótkie przełożenia początkowego do 3. Skrzynia bezpośrednia i niezawodna. Daje odczycie że tam pracują tryba i trybiki nie mało jak w osobówce. W teren ok na ulicy niestety mało komfortowa szczególnie w mieście. Automat znacznie lepszy ale przy 2.0 niema mocy.
Twardy, bezpośrednie, precyzyjny. Na dziurach w asfalcie mało komfortowy. Na równej drodze ok. W terenie bardzo dobry jak na niezależne zawieszenie.
Jeśli chodzi o wygląd ok. ponadczasowa sylwetka bardzo atrakcyjna. Mankament to blacharka ale niema tragedii. Rdzewieją tylnie sierpy nadkoli, podwozie głownie mocowanie tylnego zawieszenia. Trzeba dbać i zapobiegać.
Tu chyba niema uwag poza tylnym kołem na klapie. Natomiast kamera cofania w moim egzemplarzu niwelowała niedogodność.
Po japońsku czyli minimalistycznie ale na swoim miejscu bez wpadek. Wygląd tego wszystkiego też schludny nierozpraszający raczej ponadczasowy bez awangardy.
Wszystko działało porwanie nic mi nie przeszkadzało.
Tu wielki plus. Fotele przednie wygodne i komfortowe nawet na dalekie trasy. Tył też zasługuje na wielki plus jest sporo miejsca na nogi i odchylane oparcie zapewnia naprawdę komfort podróży.
0-70km/h cicho komfortowo, 70-100km/h średnio ale nie denerwuje przy krótkiej jeździe na trasie nie polecam. 100-140km/h no, nie pogadasz z pasażerem. A hałas męczy na trasie dość mocno.
Wielki plus. Nie wymaga jakiś ogromnych starań. Serwisujesz co 10tys. km i nic cię raczej nie zaskoczy.
Myślę że te auto jest dobrze wycenione przez rynek. Trzyma dość cenę ale też niezawodność auta jest spora. Koszty utrzymywania też nie są makabryczne.
- zgniła rura wlewu paliwa (standard w tanim Japończyku), - pojawiające się rdza, (standard Japończyku), - psujący się spryskiwacz tylnie szyby
Wsunie nic mi się takiego nie przytrafiło zawsze dojechałem przez te moje 55tys.km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

12,5