Ocena kierowcy - Suzuki Ignis II Hatchback

wikr biuro@rubit.koscianpl, 15 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 94KM 69kW
Rok produkcji 2005
Suzuki Ignis II Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Jest wszystko co powinno być we współczesnym samochodzie wykonane w prosty niezawodny sposób- całość świetnie trzyma się kupy, nic nie puka nic nie dzwoni i ostro posuwa do przodu. Pozdrawiam wszystkich użytkwników IGNISA
Układ hamulcowy : Do wymiany kwalifikują się tarcze hamulcowe i klocki
Karoseria : Do wymiany kwalifikują się amortyzatory tylne
Zgrabny samochodzik zwinny i ekonomiczny ale również bezusterkowy. Mimo, że niewielki zewnetrznie to pojemny wewnątrz. Az zastanawiające dlaczego ludzie mało go kupowali i producent zaniechał produkcji tego model - moim zdaniem szkoda
Zrywny i dynamiczny do III biegu, później trzeba przeciągać na obrotach aby uzyskać ponadprzeciętną dynamikę. Nie uważam aby był zbyt głośny
nie ma problemów z załączaniem biegów a jedynie z wstecznym trzeba uważać i starannie włączać. Sprzęgło oczywiście musi być właściwie wyregulowane.
Nie ma problemów ze zwrotnoścoą pojazdu i szybką jazdą po równych nawierzchniach. Natomiast na poprzecznych garbach samochód ma tendencję do podskakiwania tyłem. U mnie po 80000km tylne amortyzatory kwalifikują się do wymiany. Ich koszt to ok.350zł
Do przodu i na boki doskonała. Duże lustra boczne ułatwiają obserwację drogi. Do tyłu widoczność również wystarczająca, ale trzeba opuścić zagłówki tylnych siedzeń.
nie ma problemów do narzekań,ale wskazana regulacja wysokości fotela kierowcy. W moim aucie nie ma takowej i ja przy wzroście 175cm miałem fotel w stosunku do kierownicy i szyby przedniej trochę za nisko. Podłożyłem po prowadnice fotela listwy o grubości 3cm i jest ok.
Nie ma problemów do narzekań. Dmuchawa wydajna na I biegu, wyjątkowo przy potrzebie szybkiego schłodzenia nagrzanego wnętrza używam II biegu dmuchawy. Klimatyzacja bardzo wydajna i w czasie jazdy wystarch I bieg dmuchawy pzry wysokich tempreaturach na zewnatrz /28-30 0C/
Jako kierowca czuję sie swobodniej niż w sceniku a ponadto jest więcej miejsca na drobiazgi w stosunku do scenika I generacji. Pasażerowie tylnych siedzeń również nie narzekają, pod warunkiem, że jest ich dwóch. Dzieci swobodnie mieszczą w ilosci trzech osób.
Przy normalnej jeździe t.j. miejskiej i sosowej do 100km/h głównym hałasem jest szum opon. Przy większych szybkościach słychać oprócz opon również warkot silnika i szym wiatru opływającego karoserię. Nie jest to jednak hałas uciążliwy i podobny był przy jeździe scenikiem.
Mam zamontowaną świetną instalację gazową PRINS, Średnie zużycie gazu jeśli prowadzi żona wynosi 7 do 7,5 l/100 natomiast gdy jadę ja konkretnie ale nie waryjacko to z klimą dochodzi do8,6lgazy na 100km. Zanaczam, że nie tankuję jauchy na orlenie lecz paliwa na Statoilu, Shelu lub BP.
Ja jestem zadowolony - kupując auto krajowe bezwypadkowe i bez jakichkolwiek uszkodzeń po przebiegu ok 60.000km, z pełnym wyposażeniem oraz dodatkowo zamontowaną instalacją gazową zapłaciłem 29.000zł. Przejechałem ponad 15.000km bez jakichkolwiek problemów.
brak usterek - żadnej interwncj serwisu w okresie gwarancyjnym. Uwaga: pomimo wykonywania przeglądów w autoryzowanej stacji Suzuki Auto Wache w Poznaniu, pierwsza właścicielka jeździła z rozbierznością kół przednich 5,5mm. Doprowadziło to do zużycia opon na przebiegu ok 55.000km. Ja wsiadając do odkupionego auta pozcułem jego nieprawidłowe prowadzenie i zaraz dokonałem stosownej korekty zbieżności.
Nie wystąpiły żadne usterki-wszystko jest sprawne. Obecnie po przebiegu 80.000km do wymiany kwalifikują się tylne amortyzatory oraz przednie tarcze hamulcowe wraz z klockami.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 94KM 69kW [l/100km]

7,9