Ocena kierowcy - Suzuki Ignis II Hatchback

M, 8 lat temu
Silnik 1.3 DDiS 70KM 51kW
Rok produkcji 2004
Suzuki Ignis II Hatchback 1.3 DDiS 70KM 51kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Zero rdzy w 12 letnim aucie.
Silnik : Układ wtryskowy i paliwowy
Układ elektryczny : Dużo drobnych usterek
Zawieszenie : Wahacze i ich dostępność i cena (chociaż można wymienić same tuleje)
Mam nadzieję, że już nigdy nie trafię na tak "koszmarne" auto. Koszmarne nie ze względu na wygląd, ale na usterkowość. Jedynymi zaletami tego samochodu są: rozmiary + wysokie zawieszenie - łatwo parkuje się w mieście i karoseria - zero rdzy. Do wad, których moim zdaniem jest bez liku, zaliczyć mogę niemal wszystko pozostałe. Przede wszystkim awaryjność i liczne usterki, z którymi nie mogą poradzić sobie mechanicy oraz ASO. Pewnie trafiłem na wadliwy egzemplarza, może ktoś coś zepsuł w trakcie napraw. Nie wiem. Dla mnie jednak auto to jest porażką. Skuszony opiniami kupiłem je i żałuję. Mój stary Escort, choć palił dwa razy więcej, rdzewiał bardziej niż gwóźdź w słonej wodzie, był niezawodny. Jeszcze jedna lekcja dla mnie - nigdy więcej diesla! Reasumując, może miałem pecha i trafiłem na zaniedbany egzemplarz, a może po prostu producent się nie postarał?
1,3 DDIS - słaba jednostka, sprawiająca multum problemów po 180 tys km. Układ wtryskowy, choć Boscha, to przy 200 tys łatwo się rozpada.
Działa, to tyle, chociaż biegi mogłyby rzadziej się ślizgać
Przeciętny.
Tutaj, zaskoczenie. Nie jest źle, widoczność całkiem dobra.
Działa
Przy większych gabarytach kierowcy i pasażera, kontakt fizyczny nieunikniony. Z tyłu zadziwiająco sporo miejsca.
Głośno i głośna. Cóż diesel to "mały traktorek", ale mogłoby być ciszej.
Awaryjność = koszty napraw (części nie należą do najtańszych) - przyzwoite koszty paliwa. Mimo wszystko to drogie w utrzymaniu auto.
Jakość? ...
Dużo - drobne wycieki - częste. Raz miska olejowa, raz "pompa wody"; innym razem korek wlewu płynu do spryskiwaczy, innym raze kable do tylnej wycieraczki - czy projektant zauważył, iż łatwo je "przerwać" zamykając i otwierając bagażnik? Elektryka
Wtryski, EGR, Układ paliwowy, nie mam siły więcej wymieniać

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 DDiS 70KM 51kW [l/100km]