Ocena kierowcy - Suzuki Jimny III Standard

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Suzuki Jimny III Standard 1.3 VVT 85KM 63kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
auto spełniło moje oczekiwania.
silnik bez zarzutów,cicha praca , podczas mrozów odpala bez problemów. Nalezy tylko pamietac o okresowych wymianach oleju.
długi drazek zmiany biegów , czasami haczy wsteczny bieg. Od nowości miałem mały wyciek oleju ze skrzyni biegów. W ramach gwarancji wymieniałem 4 razy uszczelniacz i inne częsci skrzyni zupełnie niepotrzebnie. Po 5 latach okazało sie , że wystarczyło tylko żywica uszczelnić wał napędowy od skrzyni do reduktora.
Auto zbudowane na ramie. Twarde zawieszenie. Jazda po polskich dziurawych drogach bardzo nieprzyjemna.Jazda po drogach piaszcystych , polnych OK.W mieście podjedziesz po każdy krawężnik. W terenie super, reduktor. Załaczenie napędu 4x4 w czasie jazdy.Dobre katy wejścia zejścia i rampowy daja duże mozliwości terenowe nawet bez specialnych przeróbek. Jeżdże na opnach A/T i bez problemu w średnim terenie i śniegu. Wożę cały czas w samochodzie łopate i line, ale jescze nigdy z nich nie musiałem korzystac
wysoka pozycja za kierownicą duze luterka jak w ciezarówce , bardzo dobra widoczność.
regulacja lusterek tylko zewnatrz. Drzwi bagażnika otwierają sie na prawo.
auto się bardzo szybko nagrzewa jest super. Brak klimy powoduje parowanie szyb zwłaszca podczas deszczu, i na nic sie zda regulacja nadmuchem.paruja zwłaszca tylne szyby.Trzeba posłygiwac się szmatka do przetarcia szyb.
Z przodu dla dwóch średnich osób OK. Ja mam 176 cm fotel do tylu na maxa.Robię tym autem wyjazdy do 500 km , da sie wytrzymac. Z tyły jest gorzej , wysoka osoba na dłuższa trase się umeczy. Bagaznik malutki. Większy bagaż na dach w boksie , rowery 3 szt na wieszak na haku holowniczym ok.
Silnik na postoju pracuje cicho .Jak na auto terenowe do 100km jest b.d. powyżej 100 km szum od opon i lusterek. Jazda na napedzie 4x4 lub redukorze zwiekszxa poziom hałasu
Ceny cześci orginalnych i naprawa w serwisie droga.Części są sprowadzene z Niemiec z centrali Suzuki. czas oczekiwania min 3 dni, ale bywa róznie i tydzień.Jak jest mozliwosć naprawiać poza serwisem. Części z internetu to 1/3 tego co w serwisie. Gwarancia 3 lata lub 100 000 km.W ramach gwarancji nie miałem problemów z naprawą, obsługa w serwisie w Łodzi b.d.
b.d
Po 3 latach wysiadło podświetlenie przycisków do sterowania ogrzewaniem i napędami, rdza na zawiasach drzwi bagaznika. pasy bezpieczęństwa się nie wciagaja po zwolnieniu.lekkie ogniska korozii w bagazniku i na ramie. fotel kierowcy przetarty na krawędzi. Wykładzina dywanowa w takim aucie to nieporzumienie.Dobrze jest zastosować głebokie wycierczki po nogi.
lekki wyciek ze skrzyni biegów, przy 90 000 bicie na kierownicy przy 80 km/h wymiana łozysk zwrotnicy i uszcelniaczy lewego koła.Efekt jazdy w ciezkim terenie i jazda po głebokich kałużach i wodzie. 95.00 km problemy ze sprzęgłem,haczenie biegów. Wymieniłem całósciowo sprzęgło ( 1700 zł )jest super.Auto jest eksplatowane co dzień w róznych warunkach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 VVT 85KM 63kW [l/100km]

7,9