Ocena kierowcy - Suzuki Jimny III Standard

Lena, 13 lat temu
Silnik 1.5 TD 86KM 63kW
Rok produkcji 2009
Suzuki Jimny III Standard 1.5 TD 86KM 63kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Swietnie radzi sobie z naszymi dziurami i bezdrożami. Bez obaw wjeżdżam nim wszędzie gdzie chcę i wiem, ża nic nie urwę.
Jak dla mnie świetne auto miejskie - małe, zwrotne, nie boi się dziur, łatwe do zaparkowania (wjeżdża tam, gdzie zwykłe autka nie dają rady - przykład: 17 - centymetrowy krawężnik przed biurowcem - parkuję tam z koleżanką, która odkupiła mojego poprzedniego JIMNY). Bezstresowo jeździ się zimą i w terenie - w każdych warunkach. Kiepsko spisuje się tylko w trasie.
Trochę klekocze zaraz po odpaleniu, ale można wytrzymać.
Skrzynia biegów nie sprawia najmniejszych problemów - w mojej ocenie jest precyzyjna.
Rewelacja!!! Dzięki dużemu prześwitowi i napędowi 4x4 nie mam problemów nawet w śniegu po kolana. Wolno bo wolno, ale zawsze się wygrzebie. Podobnie poza utwardzonymi drogami, daje radę po polu, lesie, jak trzeba także w błocie - jeszcze mnie nie zawiódł. Poza tym nie boję się dziur w jezdni, torowisk i krawężników...
Jak dla mnie widoczność jest rewelacyjna. Siedzi się wyżej jak w zwykłej osobówce więc widać więcej. Ponadto autko jest kwadratowe - widać gdzie się zaczyna i kończy. Jak dla kobiety - super!
Nie mam się do czego przyczepić.
Przy bardzo dużych mrozach troszkę schodzi zanim auto się nagrzeje - poprzedni benzynowy radził sobie lepiej...
Największy mankament tego auta. Chociaż jeżdżę zwykle sama więc zazwyczaj nie ma problemu - o ile nie robię większych zakupów bo bagażnik mikroskopijny... Na wyprawy rodzinne mamy większe auto.
Mogłoby być trochę lepiej - chodzi szczególnie o pęd powietrza przy większych prędkościach.
Jeżdżę głównie po mieście i nie jest źle... Małe autko, mały silniczek - nie płaczę przy tankowaniu.
Auto kupiłam w salonie więc tanio nie było - szczególnie jak na tak mały samochód. Tak czy inaczej jestem z niego bardzo zadowolona, czuję się w nim pewnie i w miarę komfortowo.
Póki co poza wymianą żarówek nic się nie dzieje.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TD 86KM 63kW [l/100km]