Ocena kierowcy - Suzuki Liana Hatchback

dzindzibou@gazeta.pl, 18 lat temu
Silnik 2.3 i 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2004
Suzuki Liana Hatchback 2.3 i 16V 155KM 114kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Gdybym mial wybierac jeszcze raz - nie zastanawialbym sie tylko wybral wlasnie Aerio bo Liana ma za maly silnik a pali prawie tyle samo. Ew. wybralbym wersje 4WD. Poza tym - to japończyk w kazdym calu. Kto jezdzil takimi autami - wie co mam na mysli :)
Jest to amerykańska wersja Liany - Aerio. Silnik bardzo cichy. Jak na razie powyżej 130 najbardziej przeszkadza wiatr który słychać bardzo wyraźnie. Moc - rewelacja. 155 KM przy 5600 rpm ale najwieksza frajda to moment obrotowy - nieco ponad 200 NM przy 3000 rpm - przyspieszanie jest rewelacyjne.
Wsteczny nie zawsze wchodzi. Czasem trzeba wcisnąć sprzęgło jeszcze raz. Poza tym dobrze zestopniowana.
Osobiście bardziej pasowała mi Corolla. Wydaje się lekko nadsterowny. Ale może to kwestia przyzwyczajenia do innego wozu. Ale auto stabilne, może troche twarde zawieszenie.
Bardzo dobra, wysoko się siedzi - jedyny problem to grube słupki które utrudniają obserowowanie pobocza przy skręcaniu (np. na skrzyżowaniach)
Mało schowków. Bardzo mało. Tylko na drzwiach, 3 uchwyty na napoje i to wszystko. Mogło by być o wiele lepiej.
Bardzo wydajne - klima działa bardzo szybko, efektywnie chłodzi i "odwilgaca". Jedyna wada - w Corolli tego nie było - jeśli nie ma nawiewu szyby szybko zaparowują. Musi być choć minimalny.
Bardzo dużo miejsca. Dodatkowo pochylana tylnia kanapa dodatkowo podnosi komfort pasażerów.
Nie jest źle ale najbardziej przeszkadza wiatr. Ale tutaj chyba wiele nie można sie spodziewać. Poza tym ok.
Olej - mobil1 syntetyk. Wchodzi 4,2 litra wiec troche kosztuje ale to do przewidzenia w takim silniku. Zużycie - testowałem tylko LPG bo zaraz jak go kupiłem założyłem sekwencje BRC. Troche nie chciało mi sie wierzyc jak czytalem ze na paliwie jezdzi w granicach 7l na trasie i 9,6 na miesecie. Ale to bardzo mozliwe bo spalanie gazu przedstawie ponizej (dla okresu zimowego)
Jak dla mnie - rewelacja. K
Na razie nic mnie nie zawiodlo.
Na razie nic mnie nie zawiodlo.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i 16V 155KM 114kW [l/100km]

10,2