Ocena kierowcy - Suzuki S-Cross

JxG, ponad rok temu
Silnik 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Rok produkcji 2022
Suzuki S-Cross 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW od 2021 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie w stosunku do ceny. Uległo to jednak zmianie (z wyposażenia wypadło kilka elementów) więc musiałbym od nowa dokonać wyboru.
Autko kupione pół roku temu. Zrobione koło 6000km. Na początek w tej cenie nie da się kupić tak wyposażonego samochodu u konkurencji. Pewne rozczarowanie budzi w stosunku do poprzedniego auta jakość wykończenia ale pod kontem wizualnym, nie praktycznym. Są to drobiazgi, które mają wpływ na ocenę ogólną.
Jak na tą pojemność elastyczność, dynamika - super, w pewnym sensie to zapewne zasługa silnika elektrycznego ale traktuje to jako całość
Ogólnie jest bardzo dobrze minus, zdarzają się incydentalne problemy ze zmianą przełożenia lub włączenia wstecznego ale może to moja wina ( w każdym aucie do tej pory mi się to zdarzało)
Jak na razie nie mam zastrzeżeń. Zrobiłem kilkaset kilometrów na mokrej, suchej i zaśnieżonej nawierzchni i jak dotąd bez zastrzeżeń.
Mam wrażenie, że to najsłabszy punkt tego auta. Zdarzył mi się odprysk lakieru po uderzeniu od zapięcia pasa i ogólnie blacha bardzo elastyczna co świadczy o jej grubości.
Przednie słupki trochę szerokie przez co w pewnym kącie przysłaniają świat ale na czymś trzeba ten dach oprzeć.
Jestem zwolennikiem tradycyjnych zegarów, zwykłych przełączników, tradycyjnego sterowania. W tym samochodzie znaleziono kompromis między nowoczesnością a zachowaniem umiaru w jej zastosowaniu i to mi odpowiada. Jedno do czego można by się przyczepić to jednak zbyt tradycyjne podejście do patyków przy zegarach do przełączania niektórych opcji - całe szczęście nie używam ich zbyt często więc mi to nie przeszkadza ale czy wracać aż tak daleko.
W punkcie tym zastrzeżenie budzi wentylacja wnętrza w czasie deszczu, dużej wilgotności powietrza. Bez włączonego nawiewu na przednią szybę i klimy, w środku momentalnie wszystko zaparowuje. Podkreślę, że przy włączonej klimie i nawiewie na szybę z przodu jest ok z tyłu trochę gorzej.
To był jeden z powodów dla których zapadła decyzja o wyborze tego auta. Wsiadając nie czuje się, ani pasażer jak "sardynka w puszce". Nie da się ukryć, że z tyłu lepiej podróżuje się we dwoje ale trójka na krótszych dystansach też dojedzie. Przestrzeń na bagażnik ok, jeszcze nie zapakowałem go an full. Wynika to z faktu, że nie było okazji wyjechać w komplecie pasażerów ale w dwójkę na narty ze sprzętem bez wnikania dało się zapakować.
Tutaj duże znaczenie ma prędkość. Przyznam, że jazda z prędkościami autostradowymi po naszych drogach już dawno mi przeszła więc do prędkości 120km/h jest znośnie do 100km/h nie trzeba "podgłaśniać radia".
Trudno jak na razie mówić o kosztach utrzymania, okaże się po kilku przeglądach.
Relacja na plus. Trochę uległo to zmianie w najnowszych cennikach.
Jak do tej pory (i niech tak zostania) bez awarii.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW [l/100km]