Ocena kierowcy - Suzuki S-Cross

Silnik 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Rok produkcji 2023
Suzuki S-Cross 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW od 2021 - Oceń swoje auto
Inne
Miałem obawy. Niby tylko 129 KM ale samochód naprawdę nieźle się zbiera. Mieszkam i siła rzeczy jeżdżę w Alpach i samochód bez problemów wjeżdża pod każdy podjazd (bez redukcji biegów rzecz jasna).
Obawy o to, że będzie to muł rozwiały się już na jeździe próbnej. Pojechałem specjalnie pod najbliższy długi podjazd (nachylenie 20%) i spokojnie trzymając go na czwartym biegu (między 2000 a 3000 obrotów) wjechał. Wyprzedza też ładnie. Nie ma strachu przed wyprzedzaniem jak w Daciach na przykład.
Nie haczy, sprzęgło wchodzi mięciutko. Jak dla mnie manualautomat a tym bardziej że mieszkam w Alpach gdzie automat to głupota.
Precyzyjny, dokładny. Rewelacyjnie radzi sobie na górskich serpentynach więc tym bardziej poradzi sobie na drodze powiatowej.
Sprawia wrażenie, że blacha jest cieńka i ma się zaraz rozpaść. Ze strachu często zamykam bagażnik na dwa razy.
Te przyciemniane szyby utrudniają trochę widoczność. Małe tylne okienko też nie ułatwia sprawy. Jeździłem poprzednio Volvo gdzie szyba tylnia była dwa razy większa.
Dlatego między innymi kupiłem ten samochód. Wszystko gra, wszystko na swoim miejscu. Niektórzy widzą minus w tej prostocie. Jak dla mnie to jest wielki plus.
Nie stwierdziłem naprawdę, żadnych problemów. Silnik szybko się nagrzewa i już za chwilkę jest cieplutko. Jeździłem przy - 15 stopniach i nie było problemów.
Jeździłem dużo większymi samochodami więc dla mnie to niestety za mało. Z pozycji kierowcy jest oczywiście wszystko w porządku. Z tyłu miejsca na trzy osoby nie ma.
Minus niestety. Nie polecam opuszczać szyb podczas jazdy bo huczy wtedy jak w ulu. Idealne pudło rezonansowe niestety.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW [l/100km]

6,2