Ocena kierowcy - Suzuki S-Cross

Andrzej, 8 miesięcy temu
Silnik 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW
Rok produkcji 2022
Suzuki S-Cross 1.4 BOOSTERJET 129KM 95kW od 2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Najoszczędniejszy i jednocześnie najdynamiczniejszy z kilkunastu z jakimi dotychczas w życiu jeździłem ..
Inne : A co mam wpisać w te pole jak takich usterek dotychczas wcale nie było ?
Po 6 miesiącach eksploatacji wrażenia bardzo pozytywne. Auto dynamiczne, bardzo oszczędne. Zobaczymy jak będzie dalej ale na razie zakup oceniam bardzo pozytywnie
Bardzo dynamiczny i bardzo oszczędny. A układ miękkiej hybrydy zdecydowanie ma tu sens i może się podobać.
Przez pierwsze 3000 km chodziła dość ciężko ale obecnie nie mam już żadnych zastrzeżeń . Dotarła się ?
Nie mam zastrzeżeń. A bezproblemowość parkowania w mieście (krawężniki) i łatwość pokonywanie nierówności gdzieś na trasach po przesiadce z nisko-zawieszonego kombii do teraz wywołuje uśmiech zadowolenia na twarzy kierowcy i pasażerów !!
1) Tył mógłby być ładniejszy ... 2) Fajnie by było, jakby w jakichś opcjach pojawiło się automatyczne zamykanie tylnej klapy.
Nie mam większych zastrzeżeń - choć przy jeździe po zmierzchu przydało by się jakieś doświetlanie zakrętów . Za to czujniki ruchu poprzecznego przy cofaniu rewelacja !!.
Podane niżej rzeczy nie są może bardzo kluczowe ale dla mnie zauważalne ... 1) Do "patyczków" służących konfiguracji wyświetlacza nad kierownicą trzeba się przyzwyczaić. Ja ich nie polubiłem . ... 2) Osłona (klapa) p.słoneczna kierowcy jest moim zdaniem za krótka i po przestawieniu na boczną szybę b. często słońce nieprzyjemnie "operuje" z tylno-lewej strefy. Bywa to uciążliwe ...
Co do działania z przodu kabiny - nie mam zastrzeżeń. Może osoba krytykująca ich działanie we wcześniejszym poście źle obsługiwała ich sterowanie ? Natomiast przydały by się bezpośrednie nawiewy na tylne siedzenia (pod przednimi fotelami ?) - bo jeśli jakieś są to ja ich nie zauważyłem
Z przodu jest bardzo dobrze. Z tyłu tak z 5 cm więcej miejsca (mówię o długości bo wysokość jest ok) by nie zaszkodziło ...
Jak dla mnie ok. Może przez to, że nie porównuje do samochodów klasy A6 czy S lub E-klasy a powyżej prędkości 140 km/h nie jeżdżę ..
Na razie używam go 6 miesięcy więc kosztów innych niż eksploatacyjne (paliwo) i 1 przeglądu po 1500 km nie było .. A paliwa zużywa (albo raczej potrafi zużyć - bo zależy tu dużo od kierowcy) malutko !!!
Jak na moment zakupu (początek 2023) i porównanie z innymi dostępnymi wtedy opcjami to jest bardzo dobrze. Ale ceny wszystkich nowych aut obecnie to niemal szaleństwo ...
Na razie bezawaryjność 100% - nie popsuło się nic
Tu także na razie bezawaryjność 100% - nie popsuło się nic