Ocena kierowcy - Suzuki Samurai

Jacek Jelenia Góra, 18 lat temu
Rok produkcji 1991
Suzuki Samurai 1.3 69KM 51kW 1991-2000 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony. Jest tak jak oczekiwałem. Nie należy oczekiwać auta na codzień, ale do zabawy super!!!
Dobra elastyczność jak na tak mały silnik, moc wystarczająca, choć osiągi nie oszałamiają, ale mała masa bardzo pomaga. Trochę głośny, niezbyt przyjemne brzmienie silnika, ale ten typ tak chyba ma.
Trzeba pamiętać, że to prosta terenówka i taka też jest skrzynia, trochę ciężko chodzi, ale jest precyzyjna, brak luzów i dobre zestopniowanie. Bardzo wytrzymała na ostre traktowanie.
Świetnie w terenie, nie wymaga używania siły mimo braku wspomagania. Bardzo wytrzymałe zawieszenie. Za to kompletny brak komfortu, bardzo twarde resory (trzeba coś z tym zrobić).
Małe auto dużo szyb, wysoka pozycja za kierownicą. Przy manewrach można niemal zajrzeć pod tylny zderzak.
Wszystko co potrzeba jest pod ręką. Może jest trochę ciasno i fotele mogłyby być wygodniejsze...
Wentylacja doskonała (kabriolet :)), ale ogrzewanie średnie. Nie wystarcza w zimie w kabriolecie, ale da się wytrzymać bez czapki i rękawiczek oczywiście jeżeli nie zapomnimy założyć plandeki. Jeździłem nawet przy -20C i było OK.
Limuzyna to to raczej nie jest. Z przodu jest do wytrzymania, ale tył... Umówmy się że jest to samochód dla dwóch osób i bagażu, ewentualnie jakiś pies.
Jakie wyciszenie??? Ale też i po co??? Tak ma być!!!
Jak na terenówkę to nie może być chyba lepiej.
Najtańsza terenówka zarówno w zakupie jak i w eksploatacji.
Lutowałem tylko raz światło.
Mam go ponad rok i nie robiłem nic. Jeżdże dużo i nie oszczędzam auta, ale nie miałe jeszcze żadnej awarii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 69KM 51kW [l/100km]

8,8