Ocena kierowcy - Suzuki Splash Hatchback

erkaerka, 13 lat temu
Rok produkcji 2008
Suzuki Splash Hatchback 1.2 86KM 63kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Mocny, zrywny, nie mam problemów z wyprzedzaniem. Świetne wyposażenie w standarcie (jak na tak małe autko)
Przeniesienie napędu : zbyt często \"nie wchodzi\" jedynka z pozycji luzu -mocno wkurzające... w ASO nie poradzili sobie z tym :(
Układ hamulcowy : piiiiszczy... w ASO nie poradzili sobie z tym... dalej piiiiszczy (ale tylko na początku jazdy) :)
Inne : po 14 tys.km stuka/wibruje pedał sprzęgła
Usterki (jak wyżej) uciążliwe, ale nieumiejętność ich usunięcia wynika pewnie z niedouczenia pracowników serwisu - a jestem na ASO skazana (gwarancja). W sumie autko bardzo udane, nawet bagażnik, choć mały, daje radę wozić moje zakupy :). Jest zwrotny, mocny, wszędzie się wciśnie... no i jest śliczny. Jednak na samochód rodzinny zdecydowanie nie nadaje się.
Co prawda średnio znam się na samochodach, ale wydaje mi się, że cięzko coś zarzucić temu silnikowi: szybko \"się zbiera\", jest aż za mocny jak na takie małe autko - ale to dobrze - daje poczucie niezawodności i bezpieczeństwa; wiem, że bez obaw mogę sobie pozwolić na pewne manewry
Średnio: często nie wchodzi \"jedynka\" i to przeważnie w korku lub przy zmianie świateł. I tak jest, niestety, od początku.
Dobrze się trzyma drogi, fajnie reaguje na kierownicę. Czuję się w nim bezpiecznie.
Trochę przeszkadzają przednie słupki, chyba są ździebko za szerokie...
Wygodnie, wszystko pod ręką. Sterowanie radiem przy kierownicy - super sprawa!
Trochę ciężko odmarzają szyby w zimie (niegarażowany, niestety)
Jeździłam już w piątkę i się dało. Ale to zdecydowanie autko do jazdy najlepiej we dwoje :)
Trochę za bardzo hałasuje wentylacja (i klimatyzacja).
Zużycie paliwa bardzo przyzwoite - niestety, jest to jazda miejska, a tu wiadomo: światła, korki, pasy... Za to ceny przeglądów - masakra!
Autko w sumie drogie, ale jeśli weźmie się pod uwagę te wszystkie bajery, które ma, to jest bardziej niż przyzwoicie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 86KM 63kW [l/100km]

8,7