Ocena kierowcy - Suzuki Swift II Sedan

michał, 15 lat temu
Rok produkcji 1991
Suzuki Swift II Sedan 1.3 71KM 52kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : auto warte tej ceny , 3 lata bez wkładu finansowego chociaż Suzi daje oznaki lekkich chorób , ale wiem że w tym stanie jeszcze długo pojeżdżi
Układ hamulcowy
Zawieszenie
silnik elastyczny , szybko wkręca się w obroty , przy masie auta 760 kg - rakieta , 120 km/h na 2 biegu ,silnik suchy nie bierze grama oleju
biegi wchodzą lekko , czasem zgrzyta wsteczny
auto lekkie ,czasem silny podmuch może wyprowadzić je z równowagi, słabo trzyma się drogi na zakrętach , szczególnie przy dużych prędkościach , być może dlatego że przez cały czas użytkowania nic nie robiłem w zawieszeniu a Suzi była eksploatowana ponad jej siły. Układ kierowniczy dosyć dobry , mimo iż bez wspomagania kierownica leciutko chodzi ,łatwo wyczuć ,lekko sie prowadzi
dosyć dobra , lusterka dobrze ustawić i jest OK
prosto, funkcjonalnie , wszystko pod rękom
silny nadmuch ,strumień powietrza można ustawić w wieku kierunkach , ale zimą bardzo słabo grzeje. Musiałem osłaniać chłodnicę. Bardzo głośna praca dmuchawy.
z przodu wystarczająco chociaż siedzenia na długich trasach trochę nie wygodne .z tyłu trochę gorzej ale nie ma tragedii . 2 osoby bez problemu
głośna praca silnika i alternatora, szum powietrza przy otwartych szybach
przez ponad 3 lata eksploatacji popsuł się włącznik świateł . naprawa 40 zł i to wszystkie pieniądze jakie włożyłem w auto,przepalił się tłumik ale tak jeżdżę
silnik i skrzynia nie do zdarcia. hamulce trochę osłabły po tym jak auto stało 6 miesięcy nieużywane.karoseria trochę za słaba pojawiają się ogniska korozji

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 71KM 52kW [l/100km]

6,1