Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

Silnik 1.0 i 53KM 39kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Suzuki Swift III Hatchback 1.0 i 53KM 39kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprwdę najlepszy element samochodu.
Karoseria : Rdza, rdza i jeszcze raz rdza.
Układ elektryczny : Co chila coś....
Polecam ten samochód młodym, początkującym kierowcom bez rodziny. Przed zakupem warto sprawdzić ogniska rdzy oraz elektrykę. Samochód pozwoli nauczyć się jeździć i obyć z ruchem miejskim, a nie wielka moc utrzyma w rydzach zapędy niedoświadczonych kierowców.
To z pewnością najmocniejsza strona auta. Silnik jest dość dynamiczny (oczywiście jak na tą pojemność-1.0). Jak to japończyk, pokazuje swoją moc gdy wkręci się go w wysokie obroty. Nieco gorzej z mocą przy niski obrotach, ale pamiętać należy, że to tylko 53 konie.
Nie jest źle, ale skrzynia mogła by być bardziej precyzyjna i mieć krótsze przełożenia. Moje autko ma dość duży przebieg, i skrzynia się już wyrobiła (niestety). Ogólnie uważam, że są gorsze elementy w tym samochodzie. :)
Bardzo dobrze trzyma się drogi (japończyk :)). Prowadziłem ostatnio rodzinę przez Kraków, wujek jechał Oktawią, przy szybkich zakrętach uciekałem :). Prowadziłem także Opla Corsę, Aveo, Seicento, Fabię oraz Hondę Civic i muszę powiedzieć, że suzuki wypada w tym towarzystwie na drugim miejscu (zaraz po Civicu).
Jest OK. Do przodu bez problemów, do tyłu może być. O wiele lepiej niż w Corsie czy Aveo.
Nie jest najgorzej. Głupie umiejscowienie włącznika świateł przeciwmgielnych i nie wiele mądrzejsze przycisku ogrzewania tylnej szyby. Uważam, że powinny być w bardziej czytelnym i dogodnym miejscu, co jest odczuwalne przy bardzo złych warunkach pogodowych (np.wielkiej mgle - gdy trzeba się patrzeć bez przerwy na drogę).Moja wersja nie ma także regulowanej kierownicy.
Mój model nie ma klimatyzacji, wiec chwile trzeba poczekać nim szyby się odmrożą. Niestety, gdy jest zimno silnik dość wolno się nagrzewa co wydłuża czas oczekiwania. Ogrzewanie tylnej szyby OK. W dużym upale mi osobiście wystarcza sam nawiew (oczywiście na maxa :) )
Przód ok, gdy da się fotele maksymalnie do tyłu jest sporo miejsca. Gorzej z tyłem. Właściwie przeznaczony jest tylko dla dzieci.Dorosła osoba ma problemy z miejscem na nogi i głowę. Przód 4 tył 1.
Słychać silnie dość mocno, ale ja to lubię. Przy wyższych prędkościach hałas jest dość duży.
Było super, do póki samochód nie zaczął się psuć. Gdy poszyły jakieś czujniki przy pompie i wiele innych elektronicznych dupereli samochód zaczął połykać więcej benzyny. Trzeba napisać, że nie naprawiłem tych wszystkich drobnostek. Są po prostu odłączone. Wszystko zależy oczywiście od dynamiki. Gdy ja jeżdżę i zacznę \"szaleć\" potrafi spalić w mieście ponad 10, gdy mama (starsza kobieta) to schodzi i do 6l.
Całkiem OK. Mam świadomość, że mój samochód po prostu ma ogromny przebieg, co wpływa na wszystko.
Przez 3-4 lata ok. Potem coraz częściej coś się psuło. Teraz masakra... (Moje autko ma duży przebieg)
Z większymi usterkami jest ok. Gdyby nie te duperele.... Najgorzej z rdzą. Jest prawie wszędzie. Słyszałem, że to charakterystyczne dla tego auta, w szczególności o białym kolorze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 53KM 39kW [l/100km]

6,7