Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

pol, 12 lat temu
Silnik 1.0 i 53KM 39kW
Rok produkcji 2000
Suzuki Swift III Hatchback 1.0 i 53KM 39kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Inne : koszta eksploatacji ;DDDD / bezawaryjność ;o)
Układ hamulcowy : na przeglądze; wymiana 3 przewodów hamulcowych (podobno skorodowane..)
Silnik : wymiana tłumika środkowo/końcowego - korozja (po 10 latach to i tak jest git)
Zawieszenie : czeka mnie; wymiana przednich klocków (chyba w serwisie; bo wzywają/chyba chodzi o te amortyzatory; za darmochę..)
super tanie wozidełko ; dosłownie , pali na dotyk , i nie marwie się , że nagle coś nawali.. jednym słowem SWIFT (zwinny/szybki) ;o)
silnika mały , zrywny a przy tym ekonomiczny
bez zastrzeżeń
bez zastrzeżeń
rewelka
wszystko ok. a wysuwany uchwyt na kubki/napoje/butelki jest suuper
wszystko ok. (uchylane tylne szyby w lecie , na trasie są suuper)
jest ok , czego wymagać od taniego w eksploatacji auta ? ale muszę dodać ; przewoziłem koleżance graty bo się przeprowadzała ... to tylko łóżko nie chciało wejść ; nawet przy złożonych siedzeniach ;o) generalnie pojemne / pakowne ale z tyłu to nie jeździłem... a przedni fotel jak szybko się składa (do pozycji leżącej) .. - młodym to się przydać może bo z regulowanym kółkiem -w innych autach- mogą stracić cierpliwość)
a ja radia słucham ...to mi aż tak strasznie nie przeszkadza ;o)
do pracy mam 7 km w jedną mańkę - więc na zimnym silniku w obie strony- to pali mi od 6,4 do 7,8 , ale na trasie przy utrzymaniu prędkości 100-120 (autostrada) to 5,6 -6,2 , pewnie można zejść do 5 (lub niżej) ale obroty max 3000 i tak 90km/h aż taki cierpliwy nie jestem i nie mam tempomatu w nodze ;o) moje auto;rok prod.2000/wrzesień; jestem 3 właścicielem / zrobiłem 18 000km (2gi 43.000 w ok. rok...,a 1sza kobieta serwisy etc. 80.000 w ok 8 lat)
rewelacja
raz mi się zdarzyło nie domknąć drzwi i... paliło się światełko w środku - wyczerpało aku po całej nocy ; popchałem 3 metry odpalił...aku w czasie jazdy się naładował a ja sobie zmieniłem żaróweczkę w środku na LED ..i problem zniknął - sprawdzone ;o)
(najdroższe-a czy poważne..?) korozja tłumika , wymiana 3 przewodów hamulcowych , wymiana oleju ...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 53KM 39kW [l/100km]

6,1