Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

Michał, 11 lat temu
Silnik 1.0 i 53KM 39kW
Rok produkcji 2003
Suzuki Swift III Hatchback 1.0 i 53KM 39kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i mały apetyt na paliwo. Oleju jeść nie lubi.
Układ elektryczny : żarówki przednich lamp
Daję 5 bo wiedziałem na co się decyduję, mimo głośnego zawieszenia, jest to auto niskobudżetowe i w tych kategoriach trzeba go oceniać. Niskie spalanie i brak usterek zdecydowały o tej ocenie.
Jak na tak małą pojemność całkiem elastyczny. Trochę denerwować może specyficzny klekot 3 cylindrowca na luzie gdy zejdzie poniżej 1tys obrotów, jednak w czasie jazdy prawie wcale go nie słychać.
Zdarzy się nie trafić w 3. Przy wrzucaniu wstecznego czasem zgrzytnie. Wsteczny czasami ciężko wybić.
Zawieszenie sztywne, lecz nie gwarantuje pewności w szybkich ostrych zakrętach, dziwnie się wychyla. Poza tym głośne, ale w związku z tym, że jest to małe auto miejskie a nie mała rajdówka daję 4
Małe auto, mało słupków i duże szyby. Wszystko widać
Niby wszystko ok ale sterowanie tylną wycieraczką, ogrzewaniem tylnej szyby i przycisk światła przeciwmgielnego psują całokształt. Do tego dochodzi kiepskie oświetlenie przełączników/przycisków.
Bez zastrzeżeń, ale i bez rewelacji
Jak na tak małe auto, miejsca jest dużo. Spokojnie wchodzą 4 dorosłe osoby.
Zrozumiałbym gdyby to było auto z lat 80, ale nie rok 2003!!! Słychać wszystko co jest pod kołami- każdy kamyczek, patyczek. Nie mam zastrzeżeń co do wyciszenia silnika- jak na tą klasę auta jest przyzwoicie.
Spalanie na poziomie 5,2l/100km do osiągnięcia bez większego wysiłku, rewelacja. Porównując z seicento to swift jest większy i dynamiczniejszy a pali z litr na 100 mniej:) Nie wiem ile kosztują naprawy, bo nic przez 9 miesięcy się nie popsuło, a zrobiłem nim już z 12tys. Tylko olej drogi (zalewam zgodnie z zaleceniami producenta ful syntetyk castrol). Nie wiem ile pali w długiej trasie bo jeszcze w taką go nie zabrałem a coś musiałem wpisać:)
Mam niezawodne, ekonomiczne i w miarę młode auto z niskim przebiegiem ale bez wyposażenia:)
Byłoby idealnie, gdyby nie przepalające się żarówki- 2 w pół roku, ale swifty podobno tak mają. Poza tym odnotowałem drobny wyciek oleju z siłownika tylnej klapy;) i to na tyle z usterek.
NI MA :D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 53KM 39kW [l/100km]