Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

memorvs., 11 lat temu
Silnik 1.0 i 53KM 39kW
Rok produkcji 1999
Suzuki Swift III Hatchback 1.0 i 53KM 39kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Ta mała litrówka troche potrafi!
Karoseria : 99 rocznik i podłoga do wymiany.
Układ hamulcowy : Dość słabe.
Zawieszenie : Prawy wahacz przy naszych drogach bardzo cierpi.
Samochód na prawde jest godny polecenia, taka mini rakieta, przy takiej wadze silnik 53 konny daje rade, koszty czesci też nie są takie drogie. Zastanawia mnie fakt, że jednak samochód kupiłem nieco wgnieciony, ale mialem stluczke z Outlanderem z mojej winy, Mitsubishi miało uszkodzony lewe przednie tyle drzwi błotnik oraz felge, a Swift ... tylko zbity kierunek i nieco czarny zderzak przyrysowany, ogólnie rzecz biorąc kosztowało mnie to 21 zł. :)) Minusem naprawno jest to że jest mało wygłuszony, co po dłużej jeździe troche denerwuje oraz brak wspomagania w tych wersjach.
Silnik świetny jak na tak niską pojemność, troche nie raz potrzeba miejsca żeby wyprzedzić, szczególnie przy wyższej prędkości, ale daje rade, po 200 tys nic nie bierze oleju, jedyną wadą jaka tak naprawde jest uciążliwa, to brak osłony od podwozia, wiele razy musiałem zrezygnować z podróży gdziekolwiek podczas jakiejkolwiek ulewy czy dużych kałuż bo silnik non stop moknął.
Skrzynia całkiem całkiem, jedyne co tak naprawde denerwowało to wysoki drążek od zmiany biegów, ale po krótkiej chwili z brzeszczotem w ręku już nie czuję się jakbym zmieniał biegi w autobusie :)
Wszystko ok, lecz boli jednak w tych wersjach brak wspomagania.
Raczej nie ma wiekszych problemów z widocznoscia w tym samochodzie, ale mogliby juz zamontowac przynajmniej regulacje lusterek :)
Bardzo głośny samochód, plastiki skrzypią jakby mialy zaraz wypaść. Podczas najechania na jakakolwiek nierówność, aż kłuje mnie portfel :)
Samochód W LATO całkiem ekonomiczny, w zime nieco wiecej pali, ale i tak nie wiele. Naprawy to naprawde groszowe sprawy. Nie wiem jak zużycie paliwa w trasie, ponieważ boje się poza miasto gdziekolwiek nim jechac :)
Posiadam model z 99 roku i naprawde tragicznie sypie sie podozie, cale zardzewiałe, progi podłoga do wymiany.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 53KM 39kW [l/100km]

6,2