Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Suzuki Swift III Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Inne : małe spalanie
trochę mało elastyczny, większy moment obrotowy by się przydał. Kultura - bardzo ładna praca.
bardzo "długa piątka" - przy 114 km/h silnik ma 3000 brotów więć teoretycznie przy 6500 obr mógłby pojechać 237,5 km/h. Wyprzedzanie wymaga redukcji biegu. Ddążek przy wrzycaniu "piątki" "leci" dalego do przodu, aż "ręki brakuje" .
twardy , trzęsie , koła na felgach 13" czuć każdą dziurę. - polecam jako samochód służbowy dla kontrolerów nawierzchni drug i utrzymania - szczególnie zimą z uwagi na brak ABS
Takich "akwariów" teraz już nie produkują. Dużo szkła - mało blachy, wązkie słupki. Czyli zero bezpieczeństawa biernego co w połączeniu z brakiem ABS, poduszek i marnymi hamulcami daje wynik katastrofalny, ale na szczśćie oceny na tym forum nie biorą pod uwagę bezpieczeństwa ani ekologii.
1/ włącznik świateł przeciwgielnych umieszcziny pod kolumną kierownicy, niewidoczny, Trzeba się schylić żeby go znaleźć 2/włącznik świateł przeciwgielnych umieszcziny pod kolumną kierownicy, niewidoczny, Trzeba się schylić żeby go znaleźć. Przełąćzniki szyb elektrycznych
Wnętrzne dzięki dużum nie przyciemnianym szybom nagrzwawa się w dni słoneczne bardzo mocmo, i ogrzewanie też jest baddzo dobre. Wzpaniale na zimę. Latem upał nie do zniesienia.
trochę wąsko , dużo miejsca na nogi z tyłu - dot wersji 5d (10 cm większy rozstaw osi).
powyżej 3000 obrotów bardzo głośno w kabine, na zewnątrz jak przeciętne inne auto.
doskonale jak na 85 "kucyków"częściowo to zafługa masy auta : brak abs , poduszek , klimy ..... no i oczywiście tutystyczngo zestopniowania piątego "nadbiegu"
5 lat temu zapłaciłem prawie 32000, bez poduszek , bez abs, bez wspomagania kierownicy ..... tylko z cntralnym zamkiem z pilotem , alarmem i el. sztbami z przodu
1/ wentyl zaczął przepuszczać, po zmianie opon na letnie. 2/ tłumik "ostatni" na łączeniu rur się obluziwał po 42 miesiącach - "tłumik klepka naciągnął mnie na wymianę na nowy. 3/ od ponad 2 lat jest spalona jedna z żarówek o swietlająca tablicę rejestracyjną, ale to chyba nie przeszkadza po "podbil"i mi przeglądy 2006 i 2008 roku i napomknęli o tej żarówce.
nie miałem większej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

5,7