Ocena kierowcy - Suzuki Swift III Hatchback

Suzuki Swift III Hatchback 1.3 i 68KM 50kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : bezawaryjny
Karoseria : rdza
Inne : wydech
Mam sentyment do tego auta, ale chętnie zmieniłbym na coś większego i mocniejszego. Autko dobrze się sprawuje. Gdyby był oszczędniejszy w eksploatacji, w życiu bym go nie wymienił ;)
Dzięki temu, że auto jest lekkie, przy tej mocy bywa całkiem zrywne, ale tylko gdy jadę sam i to do pewnej prędkości. Tak samo w przypadku kompletu pasażerów, auto rozpędza się baaaardzo powoli.
Biegi wchodzą przyzwoicie, nie mam się do czego przyczepić, nie mniej czasem żałuję, że nie ma 6 biegu.
Brak wspomagania.. bardzo uprzykrza życie, ale da się przyzwyczaić. Auto trzyma się dość dobrze drogi, lecz nie testowałem go na torze, zatem trudno ocenić.
Gdy warunki pogodowe dopisują, jest ok, ale gdy jest wilgotno/zimno szyby szybko parują i jest problem z widocznością. Wentylacja nie nadąża, gdy jest więcej pasażerów.
małe autko, ciasne, ale fajne do miasta, bo łatwo nim zaparkować
Ogrzewanie również jest w porządku, jednak rzadko z niego korzystam, gdyż nie lubię się gotować w aucie ;)
Dla kierowcy jest dość sporo miejsca na dlugość, ale na szerokość juz znacznie za mało. Dla pasażerów może być ciasno (z tyłu).
Jazda po autostradzie choćby z prędkością 100 km/h to istna mordęga.. można ogłuchnąć po kilkugodzinnej jeździe.
W ostatnim czasie miałem spore jak dla mnie wydatki związane z drobnymi naprawami (przegub wewn, wydech..), ale od tamtej pory autko ma się dobrze. Jedynie przyczepiłbym się do szokująco wysokiego spalania. W mieście wyszło średnio 10.19 l/100 km benzyny. Co prawda to jazda na krótkich odcinkach, ale mimo wszystko liczyłem na mniej.
Chyba jest to jedno z najlepszych aut w tej cenie, trudno żądać jakości od 18 letniego auta, jednak w tej cenie jest wg mnie najlepszy ;)
na drobne usterki trzeba być przygotowanym, może ma to związek z wiekiem auta.
Dotychczas nie było poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 68KM 50kW [l/100km]

7,8