Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

Rok produkcji 2009
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd auta, proporcje
Przeniesienie napędu : skrzynia kiepska
Czekam już żeby auto sprzedać. Myślałem ze suzuki robi lepsze auta. Sam fajny wygląd, to za mało żeby klient był zadowolony. Nieudany zakup a suzuki to jakaś podrabiana Japonia. Trzeba też brać pod uwagę drogie części i przeglądy i słabą obsługa w ASO.
Mało elastyczny w niskim zakresie obrotów, niski moment obrotowy. Dobrze ciągnie przy wysokich obrotach, dostaje \"kopa\" ale wiadomo zużycie paliwo leci. Większych wad nie ma, dobra kultura pracy.
Fatalna. Pierwszy bieg i wsteczny z haczeniem, długie przełożenia i głośna jak cholera. Czasami mam wrażenie, że się bieg do końca nie zapiął. ASO ściemniało ze sie ułoży, albo ten typ tak ma. Jak się poczyta w necie to częste problemy ze skrzyniami są w suzuki. Porażka.
Na gorszych drogach trochę skacze, ale na dobrych ładnie się prowadzi, pewnie trzyma drogi. Trochę skrzypi czasami na progach, ale ogólnie jest dobrze.
Z przodu dobrze, oprócz widoczności świateł na krzyżowce, w bok średnio. Do tyłu może być.
Wszystko pod ręką, prosta i wygodna w dostępie deska. W sumie ładna. Fotele w miarę wygodne. Ale beznadziejne plastiki w środku, nawet w tej klasie samochodu można zastosować lepsze materiały (sprawdźcie w salonach innych marek), półka w kufrze nie podnosi się z klapą - kto to wymyślił! za taka cenę to ledwo trójka.
Klima manualna dobrze chłodzi ale dość głośna, nawiew też do cichych nie należy. Szybko grzeje w zimie.
Z przodu jak na takie skromne auto dobrze i wygodnie, z tyłu podobnie jak u innych w tym segmencie, może trochę mniej miejsca na kolana. Bagażnik malutki, na zakupy.
Do 80 km/h może być, później robi sie głośno. W trasie przy szybszej jeździe dość szybko męczy. Cicho jest na postoju pod maska jest wyciszenie. Słabo wyciszone nadwozie (nadkola) tzn. słychać każdy kamyk. W citroenie c3 albo nawet w starszym fiacie punto jest ciszej.
Przy 1.3 spalanie za wysokie, dużo zależy od stylu jazdy ale nawet w eko jeździe w mieście spali sporo. Myślałem przy kupnie ze będzie mniejsze.
Jeśli juz kupić to tylko w promocji. Sa inne auta nie gorsze a i większe za niższa lub podobna cenę. Nie sugerujcie sie marka jak ja to zrobiłem. To nie te czasy, suzuki składa sie na Węgrzech.
Jak pisałem tandetne i rezonujące plastiki, nieodporne na zarysowania. Słaba jakość montażu i spasowania wnętrza. Obszycia foteli też raczej chińskie. Serwis ASO nie umie nic poradzić chociaż się zgłasza. Lakier łatwo się rysuje.
Jakość skrzyni nie do przyjęcia w takiej cenie za małe auto. Może sie nie rozłoży po gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]

6,7