Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

Martucha, 8 lat temu
Rok produkcji 2007
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w środku. Wygląd. Wygoda i łatwość prowadzenia. Szybko poczułam, że był strzał w 10.
Auto mam od marca br. Nie ma się do czego przyczepić. Świetnie się rozumiemy :) Autko zwinne, dobrze trzyma się w zakrętach, dobrze czuć kierownicę, gdyż nie lata jak tania k... :) Dodam, że mam wersję z szyberdachem (podobno jedyną w Polsce, choć nie wiem ile w tym prawdy). Do tego ma super wygląd. Niestety wymaga ekonomicznej jazdy (2000-3000 obr.), bo potrafi wychlać a to wpływa na jego moc. Do tego przy pokonywaniu progów trochę skrzypi, ale bez przesady - idzie się przyzwyczaić.
Po przejściu z seicento byłam pod wrażeniem, ale przy takim skoku, kto by nie był. Teraz potwierdzam, że mimo 92KM, przy niższych obrotach niż 3500-4000, auto nie ma wystarczającej mocy.
Precyzyjna. Biegi wchodzą "twardo", co potęguje wrażenie usportowienia auta. Mi się podoba. Wsteczny czasem nie zaskoczy, chociaż rzadko.
Pewnie się prowadzi, nie przechyla na zakrętach. Naczytałam się dużo opinii, że jest sztywny i czuć każdą dziurę ale ja nie mam takiego odczucia. W porównaniu do seicento, na początku czułam się jakbym jeździła po europejskich trasach. Teraz, po czasie też nie mam dyskomfortu.
Niezła, chociaż podpisuję się pod opiniami o małej widoczności na zakrętach przez przednie słupki ale to chyba domena wszystkich aut tej klasy. Kwestia przyzwyczajenia i większej czujności.
Same pozytywy. Łatwo dostępne wszystkie przyciski, nic się nie zahacza "niechcący". Półka bagażnika, mogłaby się podnosić z klapą.
Szybko się nagrzewa. Klimatyzacja też chodzi zadowalająco.
Może schowków niedużo ale nie jest źle. Cieszą podstawki na kubki, schowek pod fotelem pasażera jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Głębokość zamykanego schowka jest w porządku. Co nieco tam się zmieści. Brakuje mi jedynie czegoś przy kokpicie od strony drzwi kierowcy ale widocznie nie można mieć wszystkiego. Bagażnik nieduży ale docelowo nie jest to rodzinny samochód, więc spoko. Wystarczająco dużo miejsca z tyłu dla pasażerów.
Tutaj nie mogę nic powiedzieć, gdyż moja wersja ma problem z uszczelką szyberdachu, więc przy prędkości 60km/h wzwyż jest dosyć głośno, szczególnie przy wietrze. Jedynie przy postoju wiem, że jest cicho. Wystarczająco cicho.
Nie zostałam zaskoczona i tyle. Robię krótkie odcinki (po 5 km w jedną stronę do pracy, drugie 5 powrót), więc i spalanie większe. Przy kupnie, wiedziałam czego się spodziewać, po przeczytaniu wielu opinii, mających uzasadnienie w praktyce.
Na tyle, co się naczytałam i naoglądałam podczas kupna, uważam, że w tym przedziale cenowym jest to najlepszy zakup. W tych cenach, porównywalne roczniki są o klasę niższe. Lepiej wyposażony niż o dwa lata młodszy Hyundai i20 mojego ojca, a o 5000 tańszy. To dużo, tym bardziej jeśli pamiętamy o jakości i cenach japońskich aut.
Na razie brak. Od zakupu, oprócz dojazdów do pracy i gdzieś tam w miasto, tylko raz był w dłuższej trasie. Mój mechanik reklamował mi Swifta jako samochód nie do zajechania. Na razie jego opinia trafna. Oby tak dalej.
Null. K**wa, żeby nie zapeszyć... :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]

7,1