Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

K, 3 lata temu
Rok produkcji 2007
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Daje dużo frajdy mimo niskiej pojemności i nie zbyt dużej ilości koni.
Zawieszenie : Bardzo dobrze samochód się prowadzi.
Samochód użytkuje od roku przejechałem nim jakieś 23 tysiące kilometrów, samochód nie sprawia większych problemów poza skrzynią biegów, która przy przebiegu 64 tysięcy została zregenerowana poza tym samochód nie robi problemów. Super wygląd, można się wyróżnić z tłumu, bo nie jest to kolejny vag na ulicy. Bardzo lubię ten samochód bo nigdy nie było sytuacji, że gdzieś nie dojechałem, nigdy nie zawiódł a nie jeżdżę zbyt delikatnie. Polecam z całego serca.
Dosyć zrywny,nie ma strachu przed wyprzedzeniem ciężarówki czy traktora. Bezobsługowy tylko wymiana filtrów i oleju. Jest dosyć cichy i oszczędny.
Jeden z niewielu minusów tego samochodu. Można powiedzieć że jest precyzyjna chociaż jest dosyć toporna. Wyjące łożyska przy przebiegu 64 tysiącach koszt naprawy ok 1500 zł. Przy prędkościach ok 120 km/h obroty na poziomie 3200. Ciężko wchodzący wsteczny bieg, ale to chyba reguła w autach, które mają wsteczny w miejscu biegu 6.
Auto bardzo dobrze się prowadzi. W zakrętach czuję się bardzo dobrze. Jak na tak stosunkowo mały samochód jest naprawdę jak przyklejony do drogi.
Konserwacja podwozia i profili wewnętrznych to obowiązek. W moim modelu problem korozji nie wsytapuje, ale widziałem egzemplarze z rdzą na progach i błotnikach z przodu. Warto ściągnąć plastikowe osłony i wyciągnąć błoto, które pewnie tam zalega.
Szeroki słupek C ogranicza widoczność do tyłu. Jednak duże lusterka rekompensują to.
Wszystko pod ręką, nie trzeba nigdzie się wychylać, żeby przełączyć lub włączyć cokolwiek. Po przejechaniu trasy ok 500 km nie odczuwałem bólu pleców. Jednym słowem dla mnie wygodny samochód.
Zimą ciepło, latem zimno. Wszystko działa jak należy mam wessje z manulalną klimatyzacją. Jestem bardzo zadowolony.
Mam wzrost 180cm siedzę wygodnie i za mną mieści się osoba o podobnym wzroscie. Samochód raczej 4 osobowy jednak jeśli krótka trasa to i 5 osób się zmieści bez większych problemów. Miejsca nad głową bardzo dużo wydaje mi się, że osoba o wzroście 200cm usiądzie i nie dotknie głową czy włosami podsufitki.
Przy jeździe autostradowej nie jest zbytnio cicho. W mieście jak najbardziej okej.
Ceny części dosyć wysokie jak na klasę tego auta, ale raczej często pieniędzy w to auto nie będziemy wkładać.
Wnętrze jest plastikowe, ale nie skrzypi. Stosunek ceny do jakości na odpowiednim poziomie.
W moim przypadku skrzypiał fotel ( wiercę się za kierownicą) po przesmarowaniu problemu nie ma. Nic więcej z drobiazgów się nie zepsuło.
Ocenę obniżyła skrzynia biegów, jednak 1500 zł to dosyć spora suma. Nic poza tym z większych usterek się nie objawiło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]

6,4