Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

rajdem6@wp.eu, 14 lat temu
Silnik 1.5 VVT 102KM 75kW
Rok produkcji 2008
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.5 VVT 102KM 75kW od 2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Na zewnątrz niewielka i ciekawa,w środku dużo przestrzeni.mam 186cm wzrostu i jestem zadowolony z ilości miejsca w Suzukim... Komentarz do pytania następnego, czy kupiłbym jeszcze raz to auto? NIE - bo za każdym razem chcę poznać inne!!!
Jestem ciągle bardzo zadowolony z braku usterek,pracy silnika i wyglądu!Wręcz lubię to auto, bo jest zwinne ,szybkie i niezawodne!!!Dziwię się,że w sumie jest ich tak niewiele na polskich drogach, ale to podnosi jego atrakcyjność!!!
Nie mam zarzutów! Na płaskim jest bardzo dobrze! W górach trochę gorzej...No ale prawie 100% mojej jazdy to tereny plaskie...
Automat! Pierwszy w życiu! i się zakochałem.Nie zawsze wychodzi mi tak,żeby zmiana biegów odbywała się płynnie...ale zaręczam,że można tak jeździć!Wiozłem kiedyś człowieka,który jest sceptycznie nastawiony do automatu i był bardzo pozytywnie zaskoczony jakością jazdy!!!
Pięknie się prowadzi ten samochód!!! i na prostej i w zakrętach...Tam gdzie stoi znak ograniczający prędkość wchodzenia w zakręt do np.40km/h - ten samochód, robi to z prędkością 70km/h bez żadnych skutków ubocznych!Oczywiście ja jeżdżę tak jak nakazują znaki...
Nie jest źle,ale pole widzenia jest trochę ograniczone.Szczególnie jak są pasażerowie na tylnej kanapie i wyciągają zagłówki...No ,ale boczne lusterka mają zalety...i jest jedna wada do której trzeba się przyzwyczaić...Inaczej wygląda ocena odległości pojazdu nadjeżdżającego z tyłu w luserku wstecznym a inaczej w bocznym...
Jestem designerem z zawodu i mógłbym się do drobiazgów przyczepiać,ale to \"spaczenie\" zawodowe...Fotele przednie dobrze wyprofilowane! Mam kłopoty z kregosłupem i tu rewelacja! 14 godzin jazdy /1200km trasy/i było OK!!! Deska rozdzielcza\"uwiodła\" mnie swoją elegancką prostotą i rozmieszczeniem przycisków i pokręteł. Kierownica \"dała się ustawić\" do mojego wzrostu.Widoczność w lusterkach bez zarzutu!
Nie mam specjalnych uwag...W normie!Nie różni się od poprzednich samochodów,którymi jeżdziłem/Mazda i Lanos/Chociaż w zimie,autko ogrzewa się prędzej od tamtych...Klimatyzacja manualna dziala bez zarzutu!
To jest absolutna rewelacja!!!Pierwsza rzecz na którą zwróciłem uwagą jak wsiadłem do Swifta!!! Chodzi o przestrzeń dla kierocy i pasażera z przodu.Z tyłu już nie jest tak pięknie...Trochę miejsca na nóżki brakuje! Głowy mają dużo przestrzeni w całym pojeździe.To jest samochód dla dwóch osób.Z tylnych kanap po ich złożeniu, robi się olbrzymi bagażnik.Odbyłem z żoną podróż do Włoch i Austrii i było Bardzo OK!!!
Do 110 - 120 km/h, jest dobrze!Powyżej tych prędkości nie do końca jest OK.ale muzykę slychać i rozmawiać też można!
Zależy jak sie jeździ...Potrafi być bardzo oszczędny,tylko ja nie lubie tak delikatnie jeździć...No i to jest automat...co jest dla mnie dodatrkowym zaskoczeniem na plus,że można nim pojeżdzić ekonomicznie...Aha,ma 1500 - pojemności silnika!
Nie jest to tanie autko,ale ma dużo w wyposażeniu seryjnym.Dodałem tylko czujniki cofania do tyłu.Przydatne!
Jest niezawodny.Po 15 000 km - nic nie można mu zarzucić!
brak usterek w pierwszym roku eksploatacji, ale to chyba nic dziwnego!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VVT 102KM 75kW [l/100km]

7,6