Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

Silnik 1.5 VVT 102KM 75kW
Rok produkcji 2008
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.5 VVT 102KM 75kW od 2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Chłodzenie/ przewody klimy.
Daję 4 bo nie ma opcji 4+. Lubię ten samochód. Bezproblemowy, w zatłoczonym mieście jest genialny. Czasami, w trasie tęsknię za bardziej komfortowym.
Brak mocy przy niskich obrotach ale od 4000 jest gitara. Kultura silnika przypomina 4-cylindrowy motocykl sportowy.
Biegi zmieniają się szybko. Denerwuje mnie wsteczny. Często \"R\" wchodzi za drugim razem, ale wcześniej trzeba zluzować sprzęgło.
Oj. Ładniutko się trzyma drogi. Jak dla mnie mógłby mieć ciut większy prześwit ale w zakrętach jest wielki! Samochodzik nadspodziewanie czuły na boczny wiatr!
Mały samochodzik to i widoczność dobra. Wolę małe okienka przed lusterkiem z SX4. Na tylne okna założyłem folie przyciemniające więc wieczorem, przy zmianie pasa sprawdzam 2 razy.
Brak wzdłużnej regulacji kierownicy. Wszystko pod ręką. Koledzy śmieją się z bagażnika oraz dźwięku klaksona.
No comments. Mieszkam i używam go w ciepłym kraju z wilgotnym klimatem. Klima manualna na chłodzenie przez 6 miesięcy w roku. Zawsze odpowiednia temperatura. Czasami zaparowują szyby (rano, po wyjeździe z podziemnego garażu) ale to wynika ze 100% wilgotności powietrza.
Samochód jest dość szeroki to i miejsca z przodu wystarcza. Dla 2 osób jest bomba. 5 osób nie ma co ładować do autka. Po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń bagażowa gucio.
Po mieście bardzo dobrze. W trasie do 100 jest dobrze. Na autostradzie, przy średnio 130 km/h - dudni mi w głowie po 3 godzinach jazdy.
Lubię przyśpieszenia to i mam średnio 10 l/100km. Zmiana oleju co 6000 km.
Tu, gdzie mieszkam, po prostu rewelacja. Kosztował mnie 35 tys zł za wszystko (zakup, podatki, blachy, ubezpieczenie).
Nieszczelny przewód klimy, zapowietrzone hamulce. Źle zainstalowany zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego. Zjarany wentylator chłodnicy. Montowany w Chinach to i mam.
Jak do tej pory nigdy nie poiwedział \"NIE\".

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VVT 102KM 75kW [l/100km]

10,5