Ocena kierowcy - Suzuki Swift V Hatchback 5d

Tomasz, 12 lat temu
Silnik 1.2 VVT 94KM 69kW
Rok produkcji 2011
Suzuki Swift V Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort,dynamika,bardzo małe spalanie,stabilność,obsługa serwsiu przy sprzedaży,formalnościach kredytowych oraz posprzedażna - nawet przez chwilę nie ignorują klienta - są bardzo responsywni, życzliwi i nie natrętni - Centrum Suzuki Toruńska w Warszawie.
Strzał w dziesiątkę - idealne dla spokojnego faceta do miasta i czasem w trasę.Poziom bezpieczeństwa - rewelacja w tej klasie,nawet wyższe klasy niekiedy przegrywają.Mam nadzieję,że w ciągu 7-10 lat będzie niezawodny.
W mieście jest fantastycznie. Na trasie - nawet teraz gdy go jeszcze docieram - wystarcza na wyprzedzanie \"zawalidrogi\". Oczywiście do ścigania się nie nadaje,ale przecież nie każdy ma 17 lat lub zapędy nastolatka ;)
Doskonale dopracowana.
Bałem się,że sztywne zestrojenie zawieszenia obniży komfort,ale już po jeździe próbnej rozwiały się moje obawy.Jest bardzo stabilny i komfortowy.
Chyba największe lusterka montowane w autach małych i średnich na rynku - widoczność super.Jedynie przy dojeżdżaniu do świateł trzeba pamiętać,że siedzi się nieco wyżej i ustawić odpowiednio by widzieć światła.Mnie wysoka pozycja za kierownicą barzo odpowiada.
Bez zarzutu,jednak bagażnik mógłby być nieco większy. 211 litrów - ok, ale raz na pół roku trzeba przewieźć coś więcej/większego plus pasażerowie.Ale daje radę.Wskaźniki bardzo czytelne,dostęp do przełączników również.
Mam wersję z klimatyzajcą manualną i jestem usatysfakcjonowany w zupełności.Zobaczymy jak zimą sprawdzi się ogrzewanie.
Miejsca dla pasażerów i kierowcy jest naprawdę dużo.
Po włączeniu nie słychać silnika!Jedynie w trasie powyżej 100-120 jest głośniej,ale nie jest źle.
To jeden z powodów,dla których go kupiłem i tu mnie też nie zawiódł.Spalanie średnie do tej pory mam 5,4,a przecież na dotarciu nie mogę jeźdić ekonomicznie(różne prędkości obrotowe - nie za wolno i nie za szybko są konieczne wówczas) - po dotarciu zamierzam zejść do 5,00.To wartość przy włączonej niemal cały czas klimie.Przeglądy standardowo drogie jak we wszystkich autoryzowanych serwisach.
Przy promocji z lipca 2011 - pobił na głowę Fiata Punto Evo My Life i Toyotę Yaris.Renault Clio mógłby zagrozić jedynie,ale bardziej wierzę w niezawodność japońskich aut - statystyki i opinie znajomych...
Jak na razie auto nowiutkie - nie ma problemów. Zobaczymy za rok i kilka lat.
Nie dotyczy - auto nowe.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 VVT 94KM 69kW [l/100km]