Ocena kierowcy - Suzuki Swift VI Hatchback Facelifting

Tomasz, 2 lata temu
Silnik 1.2 DualJet SHVS 83KM 61kW
Rok produkcji 2021
Suzuki Swift VI Hatchback Facelifting 1.2 DualJet SHVS 83KM 61kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Mega żwawy ;)
Zawieszenie : Daje radę mimo swej prostoty.
Przesiadłem się ze Skody Octavii 2019 rok z DSG i bogatym wyposażeniem. Szukałem miejskiego autka z automatem, nieoklepanego i bezawaryjnego. Dostałem ofertę leasingu na Suzuki i zaskoczony ceną postanowiłem zaryzykować. Pierwsze wrażenie to lekko inny sposób prowadzenia i lekkość auta. Mimo to jestem mega zadowolony. Wykonanie jest na dobrym poziomie, fotele zaskakująco wygodne, skrzynia sprawuje się super, przestrzeni sporo, dynamika zadziwia i nie ma w zasadzie do czego się przyczepić. Uważam, że to autko będzie mega kompanem podczas podróży!
Dynamiczny, cichy do 120, oszczędny, świetnie działa Start&Stop. Jak na 83KM to rewelka!
Działa bez zarzutu ale do dźwięku CVT trzeba się przyzwyczaić na początku.
Przyczepność ok, tłumi nierówności jak na klasę B całkiem ok, po prostu w porządku ;)
Mam czarny kolor, który wyglada pięknie ale nie jest praktyczny. Widać wszystkie plamki, odciski itp
Bez zarzutu! Nawet początkujący będą widzieć wszystko. Po za tym jest kontrola martwego pola, kamera cofania, czujniki. Full wypas
Japońska prostota! Sprawdza się podczas normalnego użytkowania. Wszystko na swoim miejscu ;)
Klimatyzacja sprawnie chłodzi ale jak silnik dostaje zadyszki przy wyprzedzaniu to na chwile powietrze staje się mniej chłodne. Ogrzewanie tez jest na dobrym poziomie. Po za tym są ogrzewane fotele ;)
Przestronny przód zaskoczył moich pasażerów! Wszyscy pierwsze co powiedzieli to: „jej jak tu dużo miejsca”. To chyba o czymś świadczy. Bagażnik mógłby być nieco większy ale to nie jest auto dla dużej rodziny tylko dla singli i par ;)
Biorąc pod uwagę masę auta, jego segment i dość prostą budowę zaskoczyła mnie cisza w środku. Myślałem ze będzie o wiele głośniej. Słychać trochę silniczek i podmuchy powyżej 120 km/h ale to nawet w skodzie słyszałem ;)
Bez zastrzeżeń. Budżetowo!
Tu mogę dać 7 *! Za te pieniądze nie ma nic lepszego. Kto narzeka niech się zastanowi najpierw ile zapłacił.
Bez zastrzeżeń.
Brak jakichkolwiek usterek ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DualJet SHVS 83KM 61kW [l/100km]

5,1
5,2
5,8
Dziennik kosztów dla Suzuki Swift VI Hatchback Facelifting 1.2 DualJet SHVS 83KM 61kW
Suzuki Swift VI Hatchback Facelifting