Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback

info@grawos.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Rok produkcji 2008
Suzuki SX4 I Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Nic, nie spodzieałem sie że doposażona Panda spowoduje "kaca" w samochodzie o wyższej klasie
Do ładnego worka z napisem SUW panowie z Suzuki wsypali graty z kompaktu i powstał SYF. Szkoda bo są to drobiazgi które nie mają istotnego wpływu na koszty produkcji a psują opinię temu modelowi i firmie. Pozostaje szybka sprzedaż lub ostra przeróbka, ba brak schematów i dokumentacji.
- Przyjemna i spokojna praca silnika - Szybki i pewny rozruch / zimny czy ciepły - Zawieszenie silnika przy pewnych obrotach przenosi wibracje na nadwozie - Komputer nie steruje wolnymi obrotami wolne obroty utrzymuje na poziomie 700/min w upalne dni potrafią spaść do 600/min Wszystko drga, a ruszanie to wieczny stres że zgaśnie. Mam wrażenie że mam przed sobą 107 wołów z Japońskiej plantacji ryżu
Skrzynia praktycznie bez głośna na wszystkich biegach. Pewna w pracy. - Zbyt duży opór przy włączaniu jedynki - źle dobrana do benzynowego silnika z wysoko położonym momentem w SUW-ie Na miękkim podłożu brak trakcji i mamy do wyboru jazdę na sprzęgle lub gaz i ostry rajd. Wsteczny to rakieta, tylko po co ? Moim zdaniem kompromisem powinna być szóstaka z terenową jedynką.
Jest dobrze, sztywny zwarty ładnie przechodzi hopki. Pewnie pokonuje łuki. Bobra praca ABS-ów. Zawieszenie nie przenosi hałasu opon i szorstkiej nawierzchni. ale: Jazda po tarce czy kocich łbach to męka. Do kabiny dobiegają nieprzyjemne odgłosy. Odgłosy te przypominają luzy zawieszenia.
Duże lustra są bardzo trafione do tego typu auta. Jedyny poważny mankament to widoczność na godzinie 10-11-tej. Lepiej się wychylić, życie jest jedno !. Po raz pierwszy mam samochód w którym widzę położenie auta względem prawej krawędzi jezdni. super Parkowanie tyłem w ciasnym garażu nie jest problemem.
Pozycja w czasie jazdy i sama jazda to poezja. Po kilku godzinnej jeździe nie czuję zmęczenia. Tylko znów to ale !!! Ergonomia to pojęcie obce Panom z Suzuki. Instalacja elektryczna tego auta to koszmar !! Czasem mam wrażenie że cofnąłem się do lat 70-tych. Jakieś piszczki, nastawy oświetlenia i licznika poprzez kierownicę. Nie jestem wstanie opisać tych wszystkich bzdur w tym miejscu. Komputer niemota a do obsługi ćwiczenia z aerobiku. We Fiacie i VW jest taki przycisk TRIP , który załatwia wszystko. Należało przejąć instalację od Fiata na europejski rynek wraz z dieslem.
Wentylacja bierna, przy 100/h kiepska
Auto kupiłem po przeanalizowaniu potrzeb dla dwojga osób. Jest OK.
Auto służy mnie w prowadzeniu działalności gospodarczej i na wypady w tzw. zielone ze sprzętem foto. Przy tak stonowanej eksploatacji jest całkiem przyjemnie.
Jestem bardzo zadowolony z wyników spalania. Na wynik ma wpływ wiele czynników. Miewałem 5.8
Zbyt mało przejechałem aby mówić o niezawodności. Zadowolenie psują mi konstrukcyjne założenia. Jeśli to jest SUW to będę korzystał w "zielonym"z pontonu, prądu do oświetlenia, ładowania akumulatorów aparatu foto telefonu czy lodówki. Po wyjęciu kluczyka niczego nie naładuję, nie napompuję, programator w lodówce się zresetuje i dalej nie działa, radia nie posłuchasz bo albo milczy albo piszczy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW [l/100km]

6,6