Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback

Jacek.Z, 7 lat temu
Silnik 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Rok produkcji 2007
Suzuki SX4 I Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo fajna i ładna moim zdaniem sylwetka, bardzo dobre wyposażenie. Jazda tym samochodem sprawia mi dużą przyjemność.
Bradzo fajny samochód. Podoba mi się sylwetka, funkcjonalność, włączany napęd 4x4, który w zimie często się przydaje. Ogólnie i dłużej go mam, tym bardziej jestem zadowolony z jego posiadania. Moj samochód ma instalację LPG firmy BRC spalanie średnie 9,2 l/100 km (LPG)
Silnik pracuje bez zarzutów, płynnie. Wydaje mi się, że mógłby byc nieco mocniejszy w dolnym zakresie obrotów. Niemniej nie mam zacięcia wyscigowego i w zupełności jestem usatysfakcjonowany osiagami.
Skrzynia biegów pracuje bez zarzutów. W moim egzemplarzu biegi wchodzą lekko, precyzyjnie.
Widoczność dobra, czasem mogą nieco przeszkadzać szerokie słupki przednie.
Ergonomia bez zarzutów, wszystko jest na swoim miejscu. System bezkluczykowy bardzo wygodny.
Bradzo dobra wyntylacja i ogrzewanie. Zimą wnętrze nagrzewa się szybko, a dodając do tego ogrzewanie przednich foteli, miło jest wewnątrz mimo mrozu na zewnątrz.
Jak na swoje rozmiary nie jest źle. Jest wystarczająco miejsca. Może fotele mogły by być nieco wygodniejsze. W poprzednim moim samochodzie Renault Scenic fotele były zdecydowanie wygodniejsze.
Wyciszenie mogłoby być nieco lepsze zwłaszcza przy większych prędkościach. Jednak nie jest źle.
Całkiem przyzwoicie. Poprzedni właściciel wymieniał sprzęgło po 100 tys km, wahacze po 90 tys km, tarcze i klocki hamulcowe, filtry, oleje płyny. Ale wiadomo takie elementy zuzywają się w każdym samochodzie. Na plus brak paska rozrządu, jest łańcuch, którego nie trzeba wymieniać
Myslę, żę sosunek jakość - cena jest bardzo dobry. Bradzo fajne stosunkowo niezawodne auto za przystępną ceneę z napędem na cztery koła.
Jak na razie nie było drobnych usterek - wszystko działa. Może dlatego, że poprzedni właściciel bardzo o niego dbał, a i samochód ma dopiero przejechane 110 tys km.
Ja jako drugi właściciel na razie nie miałem większych usterek. Poprzedni właściciel musiał wymienić sprzęgło po 100 tys km. i przy 90 tys były wymieniane przednie wahacze. Ceny części zamiennych nie odbiegają od części innych pojazdów, więc nie jest źle.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW [l/100km]

8,6