Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback

J52, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Rok produkcji 2007
Suzuki SX4 I Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Jezdzilem na jazdach probnych roznymi samochodami (z najnowsza Corsa wlacznie). Jednak to nie bylo to. Dopiero SX4 dal mi poczucie tego co mnie zadowala. Od razu chcialem go miec. I...nareszcie jestem szczesliwym posiadaczem SX4 1.6 GLX. Jezdzi sie naprawde dobrze. Napisze znow po paru miesiacach uzytkowania.
Silnik nie daje moze rakietowego przyspieszenia (narazie staram sie go szanowac), ale bardzo ladnie wchodzi na wyzsze obroty. Jest przy tym calkiem elastyczny (VVTI). Duzy plus za lancuch rozrzadu.
Kazdy bieg wchodzi dobrze. Moze jeszcze nie ma tej lekkosci wchodzenia biegowj, ale znacznie lepiej niz w aucie testowym. (W aucie testowym jedynka i wsteczny lekko haczyly)
Lekko przytwardawy, co nie znaczy ze niekonfortowy, ale prowadzi sie dobrze i rewelacyjnie trzyma sie drogi. Duze kola 205/60/16 (dali do wersji GLX taki sam rozmiar jaki jest w GS), ciut wyzsze zawieszenie w porownaniu ze zwyklymi samochodami daje poczucie pewniejszego smigania po naszych polskich drogach.
Z przodu doskonale. Do tylu juz nieco gorzej. Ale mam czujniki parkowania. Duze lusterka zewnetrze sa super.
Wszystko na swoim miejcu. Nie ma sie do czego przyczepic
Super, ogrzewanie oraz wentylacja dziala szybko i skutecznie.
Z przodu super, z tylu niewiele mniej.
To nie klasa wyzsza. Ale nie jest zle.Nawet jest w nim ciszej w porownaniu do SX4 ktorym mialem przyjemnosc jezdzic na jazdach testowych. Ponoc to zasluga nowych, poprawionych uszczelek drzwi i bagaznika. A do moich uszu dochodzi ladny pomruk silnika.
Nie wiem dlaczego inni posiadacze SX pisza, ze pali znacznie wiecej niz dane fabryczne. Nie jestem zawalidroga, czasem jak trzeba to tez przycisne. W temperaturach okolo zera (zalaczone swiatla, radio, nawiew) pali mi 7-7,5 litra. To bardzo dobry wynik. (Nie przejechalem jeszcze paru tysiecy kilometrow zeby jeszcze mniej palil)
Nie ma lepszej oferty. Moze jeszcze ma taka mniejszy Suzuki Swift i Kia Ceed. (Swift jest sporo mniejszy niz SX4, a Ceed jest dla mnie za duzy). Jesli ktos lubi przeplacac zapraszam do salonow VW. (inne marki tez nie sa o wiele lepsze)
W przyszlosci sie okaze. Na razie daje 5.
W przyszlosci sie okaze. Na razie daje 5.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW [l/100km]

6,9