Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross

PiterS, 7 lat temu
Silnik 1.6 DDiS 120KM 88kW
Rok produkcji 2013
Suzuki SX4 II S-cross 1.6 DDiS 120KM 88kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Wydaje się nie do pogodzenia ale jednak jest dynamiczny i oszczędny zarazem
Świetne autko dla aktywnej rodziny 2+2. Dobry do codziennych jazd w mieście ale także i na dłuższe weekendowe wypady. Może nie jest przykuwającym wzrok samochodem ale ma inne zalety, którymi się kierowałem przy zakupie.
Jeździłem poprzednią generacją SX4 w benzynie i z tego powodu nie brałem jej pod uwagę. Niestety dla mnie jest zbyt słaba i paliwożerna. Tutaj o niebo lepiej, ciekawe są tryby jazdy i o ile w trybie auto, suzuki wydaje się być cokolwiek ospałe to w trybie sport czuć już dużą dynamikę. Moc i moment tego silnika są idealne do sprawnego napędzania tego auta.
Wszystko ok, jednak zabrało mi troszkę czasu przyzwyczajenie się do jazdy dieslem. Mam wrażenie, że przy ruszaniu trzeba więcej dodać gazu niż w benzynie aby auta sprawnie ruszyło.
Auto prowadzi się bardzo przyjemnie i komfortowo. W terenie też bez problemów przejedzie przez drogi piaszczyste, tam gdzie inni się zatrzymują i tu ukłon dla stałego trybu 4x4.
Do przodu i w boki ok, tył - średnio, jednak przy cofaniu dużo pomagają czujniki cofania i kamera.
Wszystko na swoim miejscu z dobrym dostępem. Najsłabszym punktem wnętrza jest radio, wygląda na doklejone na siłę i na dodatek głośniki są kiepskie. Panel przywodzi na myśl wczesne lata 2000 gdzie takie radia kosztowały majątek i były rarytasem. Sama funkcjonalność radia i nawigacji jest ok, z tym że konieczna będzie inwestycja w porządne głośniki bo te, które zamontowane są fabrycznie grają fatalnie.
Działa bez problemów tak jak powinno.
Dla kierowcy o wzroście 172 cm miejsca jest pod dostatkiem. Dzieciaki na tylnej kanapie też nie mają powodów do narzekania.
Diesel jak diesel, do najcichszych nie należy, szczególnie w początkowej fazie pracy. Jazda wyższym autem z dużymi prędkościami powoduje, że słychać wiatr bardziej niż w normalnych osobówkach.
Tu jest bardzo dobrze. Ceny serwisów nie różnią się od innych, za to spalanie jest bardzo dobre. Szczególnie na trasie można docenić ekonomiczność tego auta.
W związku z tym, że kupiłem używanego w zasadzie ze wszystkim co to auto może mieć, uważam że stosunek jakość/cena jest idealny.
Na razie brak i oby tak zostało.
Jw - brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DDiS 120KM 88kW [l/100km]