Lista ocen Suzuki Vitara I (74) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 42 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~suszycki@yahoo.com
Cabrio 2.0 16V 132KM 97kW
Uwaga Vitarowcy lub ci co dopiero chcą kupić. Silnik 2.0 16V w Vitarce z 1998 czy 1999 roku jest o niebo ekonomiczniejszy od starego 1.6. Spalanie 7.5l na trasie nie jest pobożnym życzeniem tylko faktem potwierdzonym wielokrotnie. Auto Cabrio jest mojej żony. Ja posiadam Vitarke z 1998 blaszaka z identycznym silnikiem. Moj pali na trasie 8.2-8.5, w miescie nigdy nie przekroczyłem 10!!! mowimy o benzynie. Blaszak jest cieższy oraz mam...
~sebastianswps.edu.pl
Standard 1.6 i 80KM 59kW
8 zaworowy silnik przy moich oponach (255/60 R15) wiec dosyc szerokich i zlej areodynamice nadwozia pali srednio w cyklu mieszanym 8,4 litra co wydaje mi sie niezlym wynikiem. Ceny czesci - do tej pory poprawialem tylko zaniedbania poprzedniego uzytkownika - rozrzad kompletny w ASO 500zl, sprezyna tylnego zawieszenia ktora zlamalem 210zl, nowe klocki 60zl, uszczelniacz walu 50zl - pocil sie i mnie to wnerwialo. Ogolnie ceny na poziomie...
~Leaf
Long 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Normalna jazda ale z wyprzedzaniem 13-13,5L. Bardzo wiele zależy od jakości gazu na stacjach. U mnie różnica w jakości gazu daje nawet 60km więcej lub 40mniej (średnio ujeżdżam 240km na 32L) Raz w życiu się udało zejść do 11L LPG. Z reguły min spalanie oscyluje 12-12,7L. Max spalanie LPG ponizej 15L z butem w podłodze. Benzyna nie wiem ile min ile max, ale średnie 12. Nie wiem jakim cudem ktoś miał 9.
~wasmaciej
Standard 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Zużycie paliwa jak na taką jednostkę według mnie bardzo dobre. Według wyliczeń AWC średnie spalanie w mieście wynosi: 13,99 na 100km, w trasie zaś: 10,97 na 100km w przypadku jazdy na LPG. Tankuję tylko i wyłącznie na stacjach STATOIL. średnie spalanie w mieście wynosi 10,66 na 100km a w trasie 8,35 na 100km w przypadku jazdy na PB 95 również tankowanej na STATOIL.
~nikt szczególny
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Bardzo źle, bo niższej oceny nie ma niestety. Jest tragicznie- teren, zima, górska hala, las spalanie jak F16. Pół zbiornika paliwa w godzinę. 20/100km. Na \"bosej nóżce\" i bez \"jaj\" około 10 i niech nikt nie pitoli że mniej, bo to znaczy że nie wyrosły mu jeszcze Cohones;) Biorąc oczywiście pod uwagę silnik stukonny.
~Krystian
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
auto z racji konstrukcji ramowej jest dosyc ciezkie jak na niewielki rozmiar, ale pali okolo 8l/100 km czyli jak dla mnie niewiele. ciekawe, ze spala mniej wiecej tyle samo w miescie jak i na trasie, domyslam sie, ze na trasie sporo paliwa idzie na przepychanie wielkiej przedniej szyby przez powietrze :)))
~Łukasz
Cabrio 1.6 80KM 59kW
Wiek robi swoje, uszczelki parcieją i zaczyna się popuszczanie ( jak u człowieka tylko w samochodzie to jak psie lata) no i pali od 8,9l do 20l na sto ale ta druga wartość jest umowna bo to raczej liczymy na roboczogodziny. Części dostępne a ceny nie powalają.
~cozmo
Long 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Jak na silnik 2 litrowy V6 to bardzo dobrze. Początkowo palił 12 l po mieście i około 9 na trasie. Po zmianie oleju na bardziej szlachetny i przede wszystkim wymianę filtra powietrza na tuningowy spalanie spadło do 10l na mieście i 8 na trasie. (auto w wersji long)
~RYKO ryczek9@wp.pl
Standard 1.6 i 16V 97KM 71kW
Jak na taki samochód rewelacja. Krótkie odcinki po warszawie koło jedenastu litrów, trasa koło ośmiu. W zimie pali trochę więcej, ale to zrozumiałe, nawet nie włączam ogrzewania, bo po czterech kilometrach jestem w pracy. W terenie spalania nie liczę (bo niby po co?)
~Kamil
Cabrio 1.6 80KM 59kW
Spalanie jest średnie, porównywalne z naprawde szybką i dynamiczną jazdą osobówką ;) Ale Vitarą poruszam się również dynamicznie, a w dodatku potrafi i w terenie. Spalanie wacha się od 10,5 litra po trasie do 15 litrów LPG po mieście.