Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV

Silnik 1.6 VVT 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Kiepskie materiały wewnątrz - auto zaczyna skrzypieć i trzeszczeń
Silnik : Silnik to porażka + skrzynia biegów.
Auto przeciętne. Jestem ogólnie niemile zaskoczony. Silnik jak na takie auto kiepski przy paliwożerności. Bardziej dla statecznych panów 60+. Ogólnie jestem zawiedziony i rozczarowany gdyż to moje pierwsze Suzuki i chyba ostatnie.
Silnik przeciętny bez rewelacji. Daje radę i tylko tyle. Dość głośna jednostka zwłaszcza przy zimnym silniku.
Mogło być lepiej. Po jakby nie było japońskiej marce spodziewałem się czegoś innego. Niestety jazdę testową miałem inną wersją z automatem i manual jest kiepski.
Plus, że podwyższone zawieszenie ale to przecież auto w klasie SUV, minus auto nadsterowne z tendencją do uciekania na zakrętach. Ogólnie czuje się w nim niepewnie.
Komfort jest dobry, siedzi się wysoko, dość miejsca dla 4 osób.
Wystaczająca chociaż szału nie ma. Co mnie drażni to rozmieszcznenie wskaźników i sterowaniem auta. Trzeba się chyba tego nauczyć. Materiał wewnątrz mógłby być lepszej jakości - po ppół roku użytkowania trzeszczy mi coś w desce i boczku od strony pasażera.
Jest zadowalająca chociaż jak na benzynę mógłby się szybciej nagrzewać.
Podróż 4 osobowej rodziny dość komfortowa - szału nie ma ale jest do zniesienia. Podróż natomiast na dłuższym odcinku mnie zmęczyla - fotele mogły być inaczej wyprofilowane.
Jest Ok chociaż jak na benzynę mogło być lepiej - zwłaszcza przy zimnym silniku jest go słychać.
Auto dość sporo mi pali - średnią mam na poziomie ponad 8 l/100km (w trasie zejdzie do 7). Poza tym nie wiem jakie będą koszty przeglądu i części więc na razie nie wypowiadam się
Następnym razem przy wyborze Vitary bym się zastanowił. Auto mnie zawiodło - spodziewałem się od japońskiej marki i nowego modelu czegoś więcej.
Auto po przejachym 1000 km zaczęło wewnątrz trzeszczeń i zamknięcie drzwi oddaje stodoławty dźwięk. Dziwne odgłosy z deski rozdzielczej i boczków drzwi.
Wystawiam dobrze bo jeszcze nie miałem poważniejszych usterek - może zbyt mały przebieg i rocznik. ;-)
Dziennik kosztów dla Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Suzuki Vitara III SUV