Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV

Silnik 1.6 VVT 120KM 88kW
Rok produkcji 2018
Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : rozplanowanie wnętrza
Szukałem samochodu za rozsądne pieniądze z dobrym wyposażeniem. Brałem po uwagę Jeepa, dacię, fiata i forda. Suzuki okazało się najlepszym wyborem pod kątem wyposażenia do ceny. Za ok 70 tyś mam suva z automatyczną klimą, alufelgami, podgrzewanymi siedzeniami, przyciemnionymi szybami, nawigacją czujnikami parkowania. Jest to auto proste w budowie, nie ma turbiny, dpf. Na tem samochód trzeba patrzeć przez pryzmat wyposażenia do ceny i porównać do tego co oferuje konkurencja. W podstawowej wersji samochód nie jest atrakcyjny, jeśli wybierzemy środkową wersję zaczyna się robić atrakcyjnie.
Na niskich obrotach jest mułowaty, jeśli go wkręcimy zaczyna przyśpieszać zaskakująco dobrze.
Gałka ma troche za długi skok, ale jest bardzo precyzyjna. Brakuje mi 6 biegu na trasie, gdyż wtedy znacznie wzrasta spalanie. Mam wrażenie iż skrzynia jest zaprojektowana do jazdy przy niższych prędkościach by poprawić ekonomikę spalania.
Trochę buja autem, przy wyższych prędkościach nie czuję się pewnie. Dodatkowo w zawieszenie czasem dobija i słychać wtedy iż jest to budżetowe auto.
Po prostu neutralnie ani dobrze ani źle.
Jak w Suv, siedzi się wysoko widać nawet maskę.
Brakuje schowka na okulary w podsufitce, reszta ok.
Chłodzi i grzeje tak jak się tego oczekuje. Dodatkowo fotele podgrzewane poprawiają całą sytuację.
Bardzo dobrze samochód zoptymalizowany pod tym kątem. Bagażnik jest ustawny i przestrzeń jest właściwie wykortzystana. Miejsce dla pasażerów z przodu i z tyłu jest wystarczające, takie jakiego się spodziewamy po gabarytach tego auta.
Przy wyższych prędkościach robi się głośno.
Na razie tylko przegląd ok 700zł. Więc jest ok.
Jest to przewaga tego samochodu nad konkurencją.
Jedynie na początku klapa bagażnika domykała się po mocniejszym trzaśnięciu. Serwis określił iż uszczelki muszą się uleżeć. Po pól roku problem zniknął bo uszczelki widocznie się ułożyły.
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT 120KM 88kW [l/100km]