Lista ocen Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW 2015-2018 (42) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~semi_jp
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Silnik 120KM, 1,6 beznyna - spalanie wyłącznie w mieście 7 do 7,5l zimą. Spalanie w trasie 5,6-5,8l/100 - średnio wypada 6,5 l/100 - całkiem nieźle jak na niemałe auto. To co mi trochę przeszkadza w trasie to słabe przyspieszenie szczególnie przy wyprzedzaniu mogło by iść lepiej. Auto jest lekkie co czuje się przy dużych podmuchach wiatru.
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Można powiedzieć że ciut za głośny, ale to głównie efekt fatalnego "firmowego" oleju. Nie będę podawał nazwy bo i tak wtajemniczeni wiedzą o jaki chodzi. Możecie mi wierzyć - przetestowane. Idealny do spokojnej jazdy po mieście, oszczędny nad wyraz. Dopiero powyżej 3500 obr/min budzą się wszystkie uśpione koniki. Jak na wolnossący motor - szacun.
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Auto eksploatuje niecałe dwa lata i zrobiłem dopiero 23 tyś km, więc jest absolutnie bezawaryjny i mam nadzieję, że tak zostanie. Moc 120 KM przy pojemności 1,6 to udany kompromis. Auto rozpędza sie przyzwoicie i nie czuć braku mocy, choć szału nie ma. Bardzo pozytywnie zaskakuje zużyciem paliwa! Szok i niedowierzanie!
~troja
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Silnik posiada wystarczającą moc do poruszania się samochodem w mieście i na autostradzie. Przede wszystkim producent nie oszukuje z wartościami dotyczącymi zużycia paliwa. Silnik na wolnych obrotach jak i w średnim zakresie cichy. Dopiero gdy wkręcimy go w okolice 5000obr/min staje się głośniejszy.
~Alix
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
To jest silnik do spokojnej, głównie miejskiej jazdy. Jego zaletami są aksamitnie cicha praca, bezproblemowe działanie start/stop, bardzo niskie spalanie. Jeżeli ma się ambicje dynamiczne i dużo jeździ w trasy, warto być może pomyśleć o wersji turbodoładowenej.
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Silnik ma 120 koni. Mówią że mało ale masa pojazdu wynosi zaledwie 1160kg i to z napędem na 4 koła. Jak dla mnie nie jest to rakieta ale na wyższych obrotach rzedu 4tys w górę idzie całkiem fajnie. Czuć nawet zmienne fazy rozrządu. Działa idealnie.
~Jacek
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Pomimo niewielkiej masy auta ledwo sobie z nim radzi. Mały moment obrotowy i do tego dostępny w górnym zakresie obrotów nie zachęca do szybkiej jazdy. Wyprzedzanie trwa wieki i często na trasie trzeba redukować do trzeciego biegu aby wyprzedzić ciężarówkę.
~Gi_mm
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Słaby i głośny na wyższych obrotach. Aby się rozpędzić potrzebuje trochę miejsca. Ale jeżeli jeździmy spokojnie po mieście, nie przeszkadza nam że inny co chwile wciskają się przed nas to pracuje ładnie i cicho : )
~warriordj
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Podstawowy, sprawdzony wolnossacy silnik bez udziwnien. Brakuje czasem mocy, ale za turbinke podziekuje. Odwdziecza sie spalaniem na poziomie 6-7 litrow, jak na takie auto to mega oszczednie.
Dziennik kosztów dla Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
~Dziad_borowy
SUV 1.6 VVT 120KM 88kW
Jest fajnie głośny. Jest zupełnie przeciętny. Jeśli lubisz się ścigać, nie kupujesz niby-terenówki. 11,5 sekundy do setki czterech liter nie urywa, ale, umówmy się, to wystarczy do normalnej jazdy.
Suzuki Vitara III SUV