Ocena kierowcy - Suzuki XL7

Silnik 3.6 V6 252KM 185kW
Rok produkcji 2008
Suzuki XL7 3.6 V6 252KM 185kW 2007-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort komfort i komfort
Jeśli chodzi o moją dużą rodziną to doskonałe auto.
Silnik rewelacja jak na tak duże auto bo ważące prawie 2 tony i z napędem na 4 łapy. Nie powala na kolana ze startu ale elastyczność doskonała. wyprzedzanie to czytsa przyjemność.
Działa płynnie dobrze sie dogaduje z kierowcą.
Bardzo dobrze wybiera nierówności naszych szmatławych dróg. Bardzo komfortowe zawieszenie i doskonale trzyma sie drogi. Natomiat mam zastrzeżenia co do hamuców sa tępe ale dają radę.
Przeciętna widoczność, duże auto ma bardzo słabą średnicę zawracania. Także manewrowanie nie jest łatwe i wcale nie przyjemne.
Mam czwórkę dzieciaków także ergonomię oceniam bardzo wysoko. puszczam i bajki na podsufitowym fabrycznym DVD i jest cicho i wygodnie wkońcu 7 miejsc a do tego przy rozłożonych fotelach dla 6 i 7 pasażera bezproblemowo chowam wózek dla najmniejszego szkraba. Łatwe rozkładnaie foteli a składnie jeszcze łatwiejsze.
Doskonale rozwiązane wyloty powietrza dla każdego z siediu pasażerów w sufiecie jak w samolocie bardzo szybko sie grzeje i jescze szybciej schładza. Dodadkowa pełna kontrola temperatury dla pasażerów z tyłu.
Bardzo dużo przestrzeni z tyłu i dla 6 i 7 pasażera. Nie są to siedzenia tak jak w wielu pseudo vanach europejskich dla nichcianego dzieciaka sąsiada. Kierowca i pasażer to bizness class Wielka wygoda rewelacja.
Jeździłem autami które były zdecydownia cichsze ale nie jest to męczące. Mogło by tu być lepiej.
NIe wiem co pisać co bym nie napisłąm będzie źle. Ekonomiczne auto to to nie jest choć zważywszy na gabaryt i moc można sie zmieścić w 13-15 litrach średnio. Smok też nie jest choć jak ostro ciścniemy pochłania hektolitry paliwa.
To wogóle nie ma nic do porównania nowe kosztuje 29 tys dolarów ja kupiłem jak dolar był nieco powyżej 2 zł także w cenia golfa bez klimy:) Notomiast teraz też można kupić to autko z rynku wtórnego za naprawdę niewielkie pieniądze.
Raz spaliła mi sie żarówka stopu wymiana całkowicie bezproblemowa wystarczy krzyżak i po sprawie 3 min.
Jeżdże bez proplemu choć ostatnio zastanawiam sie nad gazem ale boje sie ze zaczną sie wtedy problemy..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.6 V6 252KM 185kW [l/100km]

12,3