Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback 5d Facelifting

Użytkownik, 2 lata temu
Silnik 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rok produkcji 2011
Toyota Auris I Hatchback 5d Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik idealny: bezawaryjny, dynamiczny, cichy i ekonomiczny.
Użytkuje samochód od roku i muszę przyznać że Toyota Auris mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Wcześniej byłem zwolennikiem Niemieckich aut (Audi, BMW) jednak kupiłem Toyotę i jestem naprawdę bardzo zadowolony. Komfortowa, wygodna, przestronna i bezawaryjna tak można w skrócie opisać ten samochód. Silnik idealny, kultura pracy na wysokim poziomie, jak na swoje parametry nie pali dużo, a 1.6 132km spokojnie wystarcza do tego samochodu. Wszystko na swoim miejscu, japoński design, bardzo intuicyjna obsługa klimy, radia itp. Jestem naprawdę zadowolony. Polecam z czystym sumieniem.
Silnik idealny. Moc wystraczajaca zarówno do jazdy po mieście jak i autostradzie. Jak się zredukuje i wkreci na wyższe obroty potrafi być naprawdę dynamiczny i nie ma większych problemów przy wyprzedzaniu. Duży plus za bezobsługowy łańcuch rozrządu. Trzeba jednak dbać o dobra jakość oleju. Dobry stosunek mocy do spalania. Kultura pracy na wysokim poziomie.
Skrzynie biegów uważam za słaby punkt tego auta. Dobre przełożenia, duży plus za 6 biegów, ale pracuje głośno i niekiedy mam problem z wrzuceniem jedynki i można się lekko zestresować na światłach. Mimo że zdarza się to sporadycznie to bywa z lekka uciążliwe, tak samo dźwięk zmiany biegu.
Bardzo dobrze i lekko się prowadzi. Świetnie pokonuje zakręty, dobre wspomaganie. Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Jak na japońca uważam że jest solidnia. Żadnych oznak korozji czy odprysków.
Jeśli chodzi o widoczność jest dobra. Jedynie do czego można się przyczepić to szeroki słupek i na łuku drogi trzeba się wychylić żeby dobrze widzieć co jest przed nami. Poza tym w porządku
Duży plus za umiejscowienie gałki do zmiany biegów wysoko, praktycznie "wpada" ona do ręki. Wnętrze bardzo ładne i nieszablonowe. Klimatyzację i multimedia obsługuje się bardzo łatwo i sprawnie. Kierownica spasowana, bardzo ładnie leży w dłoniach.
Klimatyzacja wydajna szybko zmienia temperaturę wewnątrz samochodu. Nie mam większych zastrzeżeń.
Samochód z zewnątrz wygląda niepozornie, ale w środku przestrzeni jest sporo. Ze względu na nieco wyższe umiejscowienie siedzisk i podwyższone zawieszenie niż w przypadku konkurencyjnych hanthbacków, można komfortowo podróżować w 4 dorosłe osoby. Ze względu na dużo przestronność Toyota nada się również jako samochód rodzinny.
Wyciszenie dobre nawet przy prędkości autostradowej, jedynie co słychać to wspomniana wcześniej skrzynia biegów.
Uważam że spalanie jest na rozsądnym poziomie w stosunku do mocy jakim dysponuje Auriska. Ze względu na niska awaryjność jaką cieszą się te jednostki można pokusić się o przypuszczenia, że nie będziemy musieli dużo wkładać w samochód. Jednak trzeba pamiętać, że to Toyota, więc nie każda część występuje jako tani zamiennik i trzeba będzie kupić oryginalne części.
Ogólnie Toyota Auris z silnikiem 1.6 benzyna 132km w rocznikach po lifcie jest bardzo droga. Ludzie jednak cenią te samochody nie bez przyczyny. Ogólną jakość samochodu oceniam bardzo wysoko.
Żadnych awarii.
Żadnych awarii.