Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback 5d Facelifting

jaro, ponad rok temu
Silnik 1.8 HSD 136KM 100kW
Rok produkcji 2011
Okres użytkowania: 5 lat
Toyota Auris I Hatchback 5d Facelifting 1.8 HSD 136KM 100kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Fantastyczna skrzynia
Silnik : To moja pierwsza hybryda i... zakochałem się :)
Inne : Ciut za głośno w środku
Bardzo dobre auto do miasta i na krótkie trasy. Ekstremalnie tani w utrzymaniu i eksploatacji, bezawaryjny, trwałe elementy, mało pali. Brakuje mi jedynie lepszego wyciszenia i zestawu audio; reszta jest super.
Rozrząd na łańcuchu - wieczny. Świece irydowe long life na ogromne przebiegi. Przy 140kkm wciąż jeżdżę na olejach 0w20 i nie bierze ani grama.
Osobiście jestem ogromnym fanem skrzyni eCVT. Płynność działania jest zniewalająca! Skrzynia jest też wieczna i całkowicie bezobsługowa (to jest przekładnia planetarna). Porzuciłem już nawet myśl o klasycznych automatach na rzecz eCVT. Chyba Ford odkupił ostatnio na nią patent od Toyoty.
Trwały i wystarczająco dobry do tego auta. 5 lat po dziurach i na przeglądach wciąż wzorowo. Osobiście chciałbym mieć mniejsze felgi aby mieć wyższy profil opony dla poprawienia komfortu, ale i tak nie narzekam.
Wygodnie się wsiada, wszystko dobrze dostępne. Niestety dość słaba widoczność do tyłu, przednie słupki też sporo zasłaniają. Mało ustawny bagażnik (przynajmniej w wersji hybrydowej). Ale za to wanienka to świetny wynalazek! Można tam wrzucać owoce albo coś co może ciec i nie żal, bo nic się nie zabrudzi :)
Moim zdaniem przeciętna. Słabo do tyłu, słupki A też bardzo grube.
Wszystko na swoim miejscu i wygodne w użyciu, nie ma co więcej pisać :)
W tym aucie nigdy nie parują szyby, nawet w środku zimy w deszczach.
To jest miejski HB, nie ma cudów ale w 4 osoby jest komfort, a w 5 też da się jechać.
To chyba najsłabszy punkt tego samochodu. Słychać szumy kół oraz opływającego powietrza. Ale silnik jest dobrze wygłuszony od kabiny.
Niskie spalanie 4,5-5,0L/100km. Serwis ASO Toyoty jest... tani - wymiana oleju w ASO to koszt o zaledwie o 40PLN większy niż w u losowego mechanika i z olejem kupionym na allegro (więc nie ma co się zastanawiać). Poza tym nic się nie psuje więc nie ma co naprawiać. Części jest sporo na rynku w razie czego. Wycieraczki i filtry powietrza kupuję niezależnie i sam wymieniam. Reszta w ASO.
Jak dla mnie bomba, zarówno biorąc pod uwagę cenę zakupu jak i koszt serwisowania.
Nic się nigdy nie popsuło
Nic się nigdy nie popsuło