Lista ocen Toyota Auris I Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2006-2010 (40) - Silnik

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zec
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Czasami da sie zauwazyc, ze samochod stoi, mimo wcisniecia pedalu gazu.Jednak mimo to uwazam, ze silnik 1,4 D4D jest bardzo dobry. Samochod jak najbardziej polecam do miasta ( malo pali), na dluzszych przelotach (400-500km) nie jest juz tak rozowo ( siedzenia sa malo wygodne). Jednak Aurisem jezdze juz od prawie 3 lat i caly czas jestem z niego zadowolony. Najlepsza jazda w przedziale 110-120km/h, powyzej 140km/h robi sie glosno i wzrasta...
~irasiad
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Kultura pracy - beznadzieja!!! Silnik o pojemności niecałe 1,4 w dieslu to porażka. Samochód dla rencistów (nawet nie dla emerytów). Zadnej kultury jazdy, jest totalnie mulasty poniżej 2000 i powyżej 3000 obrotów. Za to w zakresie 2000-3000 obrotów zachowuje się jak dmuchawa z suszarki podłączona do karki papieru! - Jest niezrównoważony psychicznie!(mechanicznie?)
~kris19c
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Nie jest to wyścigówka, i każdy wybierając tę wersję musi pamiętać, że tu liczy się oszczędność. Plusem jest brak dwumasowego koła zamachowego i prosty układ wydechowy bez współczesnych zapychających się układów oczyszczania spalin. Sinik zapala identycznie łatwo przy +20stC jak i przy -20. W zimie warto jednak tankować paliwo premium.
~Tomasz
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Tragedia po 15 000 tys wymieniono pompe wody. Po 21 000 centralny komputer. 22 000km usterka komputera dalej wystepuje. Trafiłem chyba na jakis pehowy egzemplarz. poprzednia corolla 1.4 w benzynie przejechała przez 4 lata 250 000km i nic sie nie działo a tu szkoda gadać. Narazie jest na gwarancji co bedzie potem nawet nie chcę mysleć.
~obejrz
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Mułowaty - zdecydowanie nie na trasy. Choć przecież jak diesel to właśnie tylko na trasy. Plus za nieskomplikowanie - brak dwumasu i DPF (dla zainteresowanych DPF - dot. to tylko aut krajowych produkowanych do końca 2008 r.). Silnik dość mocno przenosi wibracje na postoju.
~Dawerty
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Początkowo przerażało mnie posiadanie diesla z silnikiem pojemności Opla Corsy w benzynie o masie samochodu znacznie większej niż Opel, lecz jest dobrze. We dwie osoby na pokładzie daje radę, przy "pełnym" załadunku czasem przydało by się te 15-20km więcej
~kkamil
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Bardzo pozytywnie oceniam ten silnik! Oczywiście czasami brakuje mu mocy, to tylko 1,4 i 90 KM, ale kierowcom bez zacięcia osiedlowego rajdowca w zupełności wystarczy. Stosunkowo cichy! Bardzo oszczędny. ...Przesiadłem się z 6-cylindrowego bmw 325 i... nie bolało ;-)
~qbazag
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jak dotąd super!!! Żadnych problemów. Silnik pracuje równo bez żadnych skoków obrotów. Jednak jeśli ktoś myśli o troszkę bardziej dynamicznej jeżdzie - to 1,4 jest troszkę za słaby. Do normalnej jazdy po mieście i wypad gdzieś za miasto - daje radę.
~Maciek
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
za mały zakres mocy silnk 1.4 nadaje sie do yarisa, ewentualnie na skandynawskie drogi do bardzo spokojnej \"Jazdy\". Zbyt wczesna zmiana biegu grozi wyskoczeniem silnika z poduszek. przy wiekszych prędkościach porzera paliwo przy 180 km/h ponad 11L/100km
~Tomasz
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Bez kola dwumasy, zawory hydrauliczne nie wymagaja regulacji. Lancuszek rozrzadu. Byly problem z uszczelniem oleju ale po2006 roku problem zlikwidowany przez toyote. Ogolnie polecam model z tego roku (2007) gdyz nie ma pdf.
Toyota Auris I Hatchback