Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

Silnik 2.0 D-4D 125KM 92kW
Rok produkcji 2008
Toyota Auris I Hatchback 2.0 D-4D 125KM 92kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Wymiata.
To auto to był mój świadomy wybór, już miałem kupić renault megane gdy wszedłem do salonu tyoyoty i zobaczyłem aurisa wiedziałem od razu że zakup megane to byłaby moja największa porażka. Auto jest zajebiste. Ładne cieszy oko. Silnik dynamiczny wyprzedza bez zadyszek. Nic dodać nic ująć
Silnik pracuje bez zarzutu. Niezwykle elastyczny i dynamiczny. 300nm to bardzo duży moment obrotowy praktycznie na każdym biegu wciska w fotel. Wrażenia z przyspieszania są niesamowite. Wielki pozytyw. Tym autem chce się jeździć.
Skrzynia chodzi bardzo płynnie. Drążek zmiany biegów wysoko blisko kierownicy idealnie leży w dłoni, nie trzeba dużego ruchu ręką aby go odnaleźć. Dobrze pomyślane.
Jeździ jak przyklejony do asfaltu. Jest dużo sztywniejszy od Opla Astry. Za to znacznie lepiej spisuje się na zakrętach które można pokonywać w miarę szybko bez niespodzianek.
Nie widać przedniej maski. Do tyłu też trochę mało widać ale boczne lusterka i czujniki cofania rekompensują tę małą niedogodność w 100%.
Jak dla mnie bomba. A zwłaszcza konsola duża masywna robi wrażenie. Wszystkim się podoba :-).
Jest klima automatyczna dwustrefowa więc możemy mieć zimno i ciepło jak chcemy :)
To auto z zewnątrz wydaje się mniejsze chociaż jest wysokie. Ale w środku szok !! Miejsca jest dużo można się czuć swobodnie i bardzo bezpiecznie. Ekstra.
Wyciszenie przyjemne ale przy prędkości ponad 120km/h trochę słychać pęd powietrza.
Szczerze to jeszcze nie wiem jak to będzie bo przejechałem dopiero 300km ;-)
Mógłby być nieco tańszy ale w końcu japońskie auta się nie psują :-)
Póki co wszystko ok.
Brak usterek