Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

Silnik 2.2 D-CAT 177KM 130kW
Rok produkcji 2008
Toyota Auris I Hatchback 2.2 D-CAT 177KM 130kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik :
Wiec z auta jestem zadowolony i oczywiscie polecam! jesli stac Cie na ta wersje [ pamietajcie ze za ta cene kupimy golfa gti i prawie kazde inne gti! ale nasz auris nie bedzie tak szybki jak np. pierwszy lepszy 200konny gti.wiec amatorom \'scigaczy\' raczej odradzam, reszta tak bedziecie raczej zadowoleni. polecam wersje 3dr. z ciemnymi szybami oraz spoilerami - tylko wtedy wyglada dobrze!
Posiadam Aurisa sr180 wersja 3dr. angielska. auto kupilem nowe. silnik dopoki nie rozgrzeje sie niestety pracuje jak typowy diesel pomimo calej tej techniki czyli klekocze i jest glosny. pozniej jest juz calkiem dobrze. moc 180km i moment 400nm ... tak to czuc ale... predkosc maksymalna tylko 215km/h i ani km wiecej. sprawdzalem z gps. to malo. elastycznosc to juz rewelacja, ale jesli bedziemy pamietac o wlasciwych obrotach jak to w turbo. przyspieszenie to 8,1s do 100km/h to w miare dobry wynik[ mysle ze jak ktos przesiadzie sie z auta z slinikiem np.1.6 to bedzie dla niego rakieta, ale ja juz mialem duzo szybsze auta wiec to poprostu 8s]. jednak mysle ze z racji 6biegowej skrzyni w miescie trzeba sie namachac ale to normalne w kazdym dieslu z 6b, jednak auto czuje sie dopeiro jak ryba w wodzie na autostradzie. tam wrzucamy 6bieg od +100km/h i juz nic nas nie interesuje.
to nie jest skrzynia z bmw czy hondy ale pracuje dobrze . umiejscowienie lewarka okazuje sie dobrym pomyslem.
zmienione zawieszenie w stosunku do zwyklego aurisa[ nie jezdzilem zwyklym], opony 225/17, tak auto prowadzi sie bardzo dobrze.jest niezwykle stabilne przy predkosci 200km/h . bezpieczne . ale? wiec tak jesli ktos szuka auta w stylu civic type r lub leon cupra r to sluchajcie to nie do konca jest tak ostre auto. auris jest czyms w rodzaju cruisera na dlugie trasy a nie autem do scigania sie. hamulce bardz dobre. wady? w Polsce zauwazylem ze gdzie nie pojade to zawadzam albo zawieszeniem albo chlapaczami albo sam nie wiem czym!!!!!!!! to nie jest auto sportowe a tak je obnizyli.da sie z tym zyc ale trzeba za kazdym razem oceniac swoje zdolnosci.
przodu kompletnie nie widac. tyl -fakt ze jest przyciemniony i wyglada dzieki temu atrakcyjnie ale tez widocznosc oceniam na marna. mozna sie do tego przyzwyczaic ale kiedy wsiade do innego auta mam dziwne wrazenie ze widze wszystko wokol siebie!
deska o wiele lepiej wyglada jesli usiadziemy za nia.auto posiada wiele pomyslowych schowkow- to oceniam na 6. fotele moze i sa wygodne ale... posiadaja marne podparcie boczne! wiec kazda proba szybszej jazdy konczy sie nieprzyjemnym uczuciem slizgania sie. to mialo byc cos na wzor gti wiec chyba ktos zapomnial o tym!
bardzo dobre choc duza powierzchnia przedniej szyby powoduje ze troche potrwa zanim cos zza niej zobaczymy w zimie.klimatyzacja dziala bez zarzutu
jak na auto tej wielkosci jest duzo miejsca. z przodu panujue rewelacyjne poczucie przestronnosci. z tylu plaska podloga tez ma swoje plusy. radio z 6glosnikami i mp3 gra czysto i dobrze ale to tyle...zadne hifi.
dobre nie liczac odglosu zimnego silnika. na trasie mozemy zapomniec ze to 4cylindrowy diesel
mysle ze dane fabryczne odnosnie spalania to czysta teoria. auto moze i spali 6l ale jadac 90km/h.wiec jak ktos oczekuje typowej ekonomicznosci diesla lepiej niech poszuka innego auta
auto jest drogie i to wlasciwie jest jego najwieksza wada.
nic sie nie popsulo. mialem uciazliwy stukot z lewej strony deski rozdzielczej... zostal usuniety w serwisie. ogolnie wszystko dziala perfekcyjnie ale pamietajmy ze to dopiero 15000km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-CAT 177KM 130kW [l/100km]

7,9