Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

Wa-wa, 15 lat temu
Silnik 2.2 D-CAT 177KM 130kW
Rok produkcji 2007
Toyota Auris I Hatchback 2.2 D-CAT 177KM 130kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja! Samochód nie rzucający się w oczy swoim wygladem zostawia w tyle o wiele bardziej \"usportowione\" auta. Wszystko to dzieki bestii, króra znajduje się pod maską D-CAT 177KM !!! Polecam PowerBOX base - daje on 205KM i 455Nm, a to już dużo na serio dużo.
Bardzo dobre połączenie komfortu i nutki sportowej. Niezwykła przyjemność z jazdy (z troską o kieszeń - spalanie).
Rewelacja! Elastyczność 3 biegu doprowadza do szału wszystkich ewentualnych śmiałków do \"sprawdzenia się\" w warunkach drogowych. Od 50km/h do 120km/h samochód rospędza się rewelacyjnie (około 5s) robiąc odleżyny na plecach ;-) Dodatkowo to jest bardzo dobrze wyciszony diesel!
Świetnie zgrana z tym silnikiem. Trzeba się tylko przyzwyczaić do jej nietypowego umiejscowienia (jak w jakimś busie). Ja stwierdzam, że jest to git rozwiązanie.
Dla posiadaczy gti będzie to zawieszenie jak w limuzynie ale dla tych co nigdy nie jeździli sportowym samochodem będzie po prostu twardo. Obawiam się o plastiki, że zaczną trzeszczeć (a jest ich sporo wewnątrz auta) - wiadomo jakie są polskie drogi...
No i tutaj średnio... jak jedziemy do przodu jest OK, jak skręcamy robi się nieciekawie bo może przedni słupek przysłonić nam pieszego, jak cofamy tylni szeroki słupek może zasłonić nam nadjerzdzającą ciężarówkę. Jedyne rozwiązanie - nauczyć się jeździć jak TIRem \"na lusterka\".
Rewelacja! I wszystko jasne...
Automatyczna dwustrefowa klima załatwia wszystko i w zimę i w lato.
Wchodząc po raz pierwszy do aurisa zauważyłem olbrzymią przestrzeń, która otacza kierowcę i pasażera - jest prawie jak w limuzynie (różnica taka, że trochę wyżej się siedzi). Pomyślałem, że na tylnej kanapie jest w takim razie ciasno... nic bardziej mylnego! Śmiało można zaproponować aby 4 osoby jechały w podróż 600km - jest komfort!
Jak na diesla - na serio OK!
W stosunku do pojemności i osiągów tego samochodu auris poprostu jest abstynentem. Na trasie 100-120km/h - 6l; miasto(tylko - ostra jazda) 9,5l; średnie spalanie 8l-8,5l/100km
Nowy auris w tej wersji w salonie kosztuje 120tyś PLN. Za tą cene można mieć wiele innych cudów techniki dlatego ten samochód jest dla konesera - pasjonata marki TOYOTA.
Jest na gwarancji - na razie odpukać...
Nie oszukujmy się to jest TOYOTA - za to się płaci.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-CAT 177KM 130kW [l/100km]

7,8