Ocena kierowcy - Toyota Auris II Hatchback 5d

ACAD, 5 lat temu
Silnik Dual VVT-i 100 99KM 73kW
Rok produkcji 2015
Toyota Auris II Hatchback 5d Dual VVT-i 100 99KM 73kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : Precyzyjna skrzynia biagów
Inne : Brak
Dziwię się, że takie nijakie do bólu auto ma swoich zagorzałych zwolenników. Samochód użytkowany przez tydzień jako auto zastępcze z serwisu. Nie wiem jak ten samochód może wzbudzać u kogoś jakiekolwiek emocje. Jest to zwykłe wozidełko, chyba na dzień dzisiejszy najnudniejszy kompakt na rynku.... Dla mnie jest to wręcz brzydki samochód, ale to już kwestia gustu. Na co dzień jeżdżę samochodem OPEL ASTRA K z 2016 roku i do tego auta będę głównie odnosił się w moich opiniach.
Silnik OK. Po 90 KM mocy nie można spodziewać się fajerwerków.
Tu miłe zaskoczenie. Manualna 6-biegowa skrzynia jest dobrze zestopniowana, drogi lewarka są krótkie i bardzo precyzyjne. Na początku trochę dziwiła mnie pozycja dla "luzu"- nie jest idealnie na środku ale można się przyzwyczaić.
Średnia klasowa. Nic na plus i nic nie na minus. W Astrze wygląda to lepiej.
Tak jak pisałem wcześniej, dla mnie to jeden z brzydszych kompaktów na rynku dlatego moja ocena jest tak niska.
Jest OK. Jedynie słaba widoczność przez małą tylną szybkę.
Bardzo przeciętnie. O ile do samego rozmieszczenia przycisków ogólnie nie można się przyczepić, to tuż po wejściu poraziła mnie słaba jakość plastików we wnętrzu i ich spasowanie. Wygląda to jak w samochodzie z początku lat 90-tych. ASTRA przy tym samochodzie jest co najmniej o klasę wyżej. Kolejna sprawa to obsługa multimediów, które jest bardzo mało intuicyjne- sparowanie telefonu przez BLUETOOTH bez instrukcji to syzyfowa praca- można to było zrobić o wiele prościej....
Brak zastrzeżeń
O ile z przodu jest jeszcze OK, to na tylnej kanapie bardzo mało miejsca na nogi pasażerów. Do tego same fotele, ich wyprofilowanie, sztywność (dla mnie zbyt miękkie) i tapicerka sprawiają kiepskie wrażenie.
Jest OK.
Tak sobie. Średnie spalanie na poziomie 7,7 litra to chyba jednak zbyt dużo jak na tak mały silnik.
Dziwię się ludziom, że kupują to auto jako nowe z salonu. Ze te pieniądze można mieć o wiele lepsze auta np FOCUS, ASTRA czy CEED. Szkoda kasy na auto, które wygląda jak podstawowy środek lokomocji dla przeciętnego emeryta- działkowicza.
Zbyt krótko użytkowałem ten samochód bay coś tu napisać.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika Dual VVT-i 100 99KM 73kW [l/100km]